1. Anasayfa
 2. Yaşam

Urıel Salnaitis’ten hayvan katliamına kınama!

Urıel Salnaitis’ten hayvan katliamına kınama!
0
Izopoint - Yalıtım ve Yapı Kimyasalları

Son dönemde özellikle Türkiye’de belediyelerin, sokak hayvanlarını iğne ile uyutularak öldürüleceğini duyan ünlü sanatçı Uriel Salnaitis tepki gösterdi..

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Kendisinin fanatik olarak bir hayvansever olduğu bilinen ünlü sanatçı Uriel Salnaitis, özel açıklamalarda bulundu.

Almanya’da yaşayan ünlü sanatçı, Türkiye’de yapılması düşünülen sokak hayvanlarının iğne ile uyutularak öldürülmelerine şiddetle karşı olduğunu ifade ederek, duruma tepki gösterdi.

Hayvansever sanatçı  Salnaitis, dünyada sadece insanların yaşama hakkı olmadığını  belirterek, “Aynı zamanda tüm hayvanların ve bitkilerinde yaşamaya en az insanlar kadar hakkı var. Ben bir Budistim hayvan eti yemiyorum. Ama tabii ki tüm dinlere ve inançlara saygım sonsuz. Tüm kutsal kitaplara  saygım sonsuz , ama sizinde bildiğiniz gibi  tüm dinlerdeki kutsal kitaplar der ki, yüce yaradan hayvanlar benim sessiz  kullarım der. Hayvanları sevmeyi, onları korumayı ve iyi davranmayı Allah bize emreder. Bu şekilde dinin ve Allahin emrine bu hayvanların öldürülmesi suretiyle karşı geliniyor. Hayvanlar ve doğa benim kırmızı çizgim, bu nedenden dolayı  hayvanları koruma dernekleri ve STK’larla da iş birliği yapmak ve yardımcı olmak istiyorum. Bir vatandaş, bir birey ve bir fert  olarak bu konuda üzerime ne düşüyorsa yapmaya hazırım” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir