1. Anasayfa
 2. Yaşam

MELMEK sergisi görücüye çıktı

MELMEK sergisi görücüye çıktı
0
Izopoint - Yalıtım ve Yapı Kimyasalları

Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Melikgazi Belediye Başkan Vekili Mehmet Yusuf Sarıalp’in katılımıyla açılan sergide Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında (MELMEK) bir yıl boyunca yapılan el emeği ürünler sergilendi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Birçok alanda sayısız el emeği ürünün tanıtıldığı sergi hakkında açıklamalarda bulunan Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, ‘’Sosyal belediyeciliği çok önemsiyoruz. Bu kapsamda kadın hemşehrilerimizin ilgili olduğu alanlarda var olan yeteneklerini ortaya çıkartmak için MELMEK kurslarımızda eğitimlerimize durmaksızın devam ediyoruz. Kurslarımızda ev tekstilinden el nakışlarına, örgü atölyesinden hediyelik eşya yapımına, geleneksel iğne tekniklerinden ebru ve minyatür sanatlarına kadar birçok el işi eğitimi veriyoruz.

Bu kursları vermemizdeki temel amacımız, kadınların hem meslek edinmesi hem de sosyalleşmesidir. MELMEK kurslarımızdan sertifika almak isteyen vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Kursiyerlerimiz sertifikalarını aldıktan sonra eğitim aldıkları alanlarda kalifiye eleman olarak çalışabilme imkanı buluyor. Kadınların istihdamına, ayakları üzerlerinde durabilmelerine önem veriyoruz. Melikgazi Belediyesi ve Melikgazi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen yıl sonu sergimizde sayısız el emeği ürün tanıtıldı. Vatandaşlarımızın sergimize göstermiş olduğu yoğun ilgisi için teşekkür ederim. Sergimizde el emeği ürünlerini sergileyen bütün kursiyerlerimizi ve eğitmenlerimizi kutluyorum. MELMEK el işi kurslarımıza, kendini seçtiği alanda geliştirmek isteyen bütün hemşehrilerimi bekliyorum.’’ dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir