1. Anasayfa
 2. Genel

Manisa Turgutlu’da yağış sonrası yoğun mesai

Manisa Turgutlu’da yağış sonrası yoğun mesai
0
Izopoint - Yalıtım ve Yapı Kimyasalları

Manisa’nın Turgutlu ilçesine bağlı Kurudere Mahallesi’nde gece saatlerinde etkili olan sağanak yağışın ardından, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yıl içerisinde sıklıkla temizliği yapılan dere yatağında yağışın getirdiği rüsubat nedeniyle taşkın yaşandı.

MANİSA (İGFA) – Taşkına hemen müdahale eden MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri yolda biriken rüsubatı kepçeler vasıtasıyla temizledi, iş makineleri ile yolları açtı. Dere yatağında da temizlik çalışması gerçekleştiren ekipler su akışını ve yol geçişini kısa sürede güvenli hale getirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan turuncu kodlu sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında dün gece saatlerinden itibaren başlayan sağanak Manisa il genelinde etkili oldu.

Turgutlu ilçesine bağlı Kurudure Mahallesi’nde de MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yıl içerisinde sıklıkla temizliği yapılan ve aşırı yağışın getirdiği rüsubata dayanamayan dere yatağında taşkın meydana geldi. Yağış boyunca olumsuz bir durum yaşanmaması için teyakkuz halinde olan MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri taşkın nedeniyle yolda biriken rüsubatı kepçeler vasıtasıyla temizledi, iş makineleri ile yolları açtı. Derede temizlik çalışması da gerçekleştiren ekipler, dere yatağındaki su akışını ve yol geçişini kısa sürede güvenli hale getirdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir