1. Anasayfa
 2. Eğitim

Kırsal ilçelerdeki öğrencilere kırtasiye desteği

Kırsal ilçelerdeki öğrencilere kırtasiye desteği
0
Izopoint - Yalıtım ve Yapı Kimyasalları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesi kırsal ilçelerdeki öğrencilerin eğitim hayatına destek olmak amacıyla kırtasiye malzemesi desteğine başladı.

ESKİŞEHİR (İGFA) – Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlara imkânlar ölçüsünde destek olmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılı öncesi ailelere ve çocuklara olan desteğini aralıksız sürdürüyor.

Ağır ekonomik koşullar nedeniyle ailelerin bütçelerini zorlayan kırtasiye ve çanta alımı konusunda öğrencilere destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Çifteler ESMEK Eğitim Merkezinde dağıtım gerçekleştirdi. Kırsal ilçelerde eğitim gören öğrencilere defter, kalem, cetvel, silgi, boyama setleri gibi okul malzemeleri bulunduran bir çanta hediye eden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlaşma Şube Müdürlüğü ekipleri, Başkan Büyükerşen’in yeni eğitim öğretim yılında başarı dileğinde bulunduğu kartları da çocuklara iletti.

Çifteler ilçesinde öğrencilerle bir araya geldiklerini ifade eden yetkililer, Eskişehir’in diğer ilçelerinde de kırtasiye yardımlarının devam edeceğini belirttiler. Kırtasiye malzemelerinin özellikle bu yıl çok pahalı olduğunu belirten aileler ise kendilerine nefes aldıracak destek nedeniyle Başkan Yılmaz Büyükerşen ve Sosyal Hizmetler Dairesi çalışanlarına teşekkür ettiler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir