1. Anasayfa
 2. Yaşam

KAYHAKDER’den can dostlara duyarlılık çağrısı

KAYHAKDER’den can dostlara duyarlılık çağrısı
0
Izopoint - Yalıtım ve Yapı Kimyasalları

Hayvanlar konusunda toplumu duyarlı olmaya davet eden KAYHAKDER Başkanı Nilgün Üzel; “Bir köpeğin imza vermesi beni öldürün demesi mümkün değildir. Bu hayvanların hakkına girmek hayvan severlerin üzülmelerine sebep olmak kul hakkı değil midir? Lütfen biraz daha duyarlı olalım hayvanların insanlara yardım etmek için çabaladıklarını depremde insanları kurtardıklarını unutmayalım” dedi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Hayvanları Koruma Derneği Cumhuriyet Meydanı’nda sokak hayvanlarının barınaklara toplatılması ve 30 gün içinde sahiplenilmeme durumunda uyutma işleminin uygulanmasını ön gören yasa tasarısına tepki olarak basın açıklamasında bulundu.

Hayvanlar konusunda toplumu duyarlı olmaya davet eden KAYHAKDER Başkanı Nilgün Üzel; “ Bugün burada sokak hayvanlarının uyutulması konusundaki gündem için toplanmış bulunuyoruz. Onların hepsi bizim canımız, çocuklarımız o çocuklarımızın sadece konuşma özellikleri yok. Bir canlı konuşamıyor diye duyguları insandan yüz kat fazla olan canlıları uyutmak söz konusu olabilir mi? Biz bunu asla kabul etmiyoruz. Ötenazi bir canlının isteği üzerine imza karşılığında yapılır. Bir köpeğin imza vermesi beni öldürün demesi mümkün değildir. Bu hayvanların hakkına girmek hayvan severlerin üzülmelerine sebep olmak kul hakkı değil midir? Lütfen biraz daha duyarlı olalım hayvanların insanlara yardım etmek için çabaladıklarını depremde insanları kurtardıklarını unutmayalım” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir