1. Anasayfa
 2. Yaşam

Bursa Yıldırımlı kadınlardan afet bölgesine dayanışma

Bursa Yıldırımlı kadınlardan afet bölgesine dayanışma
0
Izopoint - Yalıtım ve Yapı Kimyasalları

Bursa’da Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, depremzede kadınlar ile bir araya geldi.

BURSA (İGFA)- Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen ve ilçede faaliyet gösteren kadın kooperatif başkanlarının katılımıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle kadın kooperatifleri ve Yıldırımlı kadınların hazırlamış olduğu 1 TIR malzeme depremden etkilenen şehirlerden Malatya Yeşilyurt’a uğurlandı.

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşen uğurlama sonrası Başkan Oktay Yılmaz ve Kaymakam Metin Esen, İsabey Konağında ilçeye yerleşen depremzede kadınlarla bir araya gelip, sohbet etti.

Geniş bir bölgeye yayılan afetin ardından Yıldırım Belediyesi olarak hemen harekete geçtiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, tüm gücü afet bölgesine aktarıp yaraların sarılması için seferber olduklarını anımsatarak, “Kooperatiflerimizdeki kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel deprem bölgesindeki kadınlar için ayarlamış olduğu 1 TIR’ı deprem bölgesine uğurladık. Üreten, alın teri döken, yaşamak için olduğu kadar yaşatmak için de emek veren tüm kadınlarımızın yanındayız. Bölgenin yaraları tamamen sarılana kadar, Yıldırım Belediyesi olarak afetzede kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.  Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir