Serkan TORUN


DIŞ CEPHE MANTOLAMA VE ZARARLARI

DIŞ CEPHE MANTOLAMA VE ZARARLARI


DIŞ CEPHE  MANTOLAMA VE ZARARLARI

Dış cephe kaplama ve mantolama işlemlerinde  gerçekleştirilirken yangın yalıtımını yapmamakla birlikte yangınlara sebebiyet vericek mazemeler kullanıyoruz.


YANGIN YALITIMINI ES GEÇİYORUZ?

Dış cephe kaplama ve mantolama  işlemlerinde yangın yalıtımını yapmamakla birlikte yangınlara sebebiyet vericek mazemeler kullanıyoruz.

Xps strafor köpük ve dahada kötüsü karbonlu olan  Ülkemizde yangın yalıtımlarının  önemine dikkat çekilmezken  yakın dönemde oluşabilicek facialar ise korkutuyor.
 
DIŞ CEPHE MANTOLAMA VE  KAPLAMADA KULLANILAN MAZEMELERİN ZARARLARI

Türkiyede 2002 yılından bu yana süre gelen dış cephe kaplama  , mantolama yalıtım  amaçlı olarak kullanıldıgı gibi dekoratif bir görünüm kazandırmasıylada insanları cezbeden bir durum olmuştur.

Ülkemizde 2002'den bu yana süre gelen dış cephe  kaplama , mantolama  furyasında bilinçsizce oluşturulan yalıtım sektörünün ileriye dönük büyük facialara neden olması an meselesidir.

Gaziosmanpaşa devlet hastanesi dış cephe kaplamasında kullanılan yalıtım mazemesi (Köpük) yanıcı olması sebebi ile sadece Yangın yalıtımı özelligi bulunmamasının yanı sıra yanıcı olması nedeniyle ufak bir ateş ile bütün  hastanenin dış cephe kaplamasının yanmasına neden  olmuş , hastane henüz hizmete açılmaması sayesinde ölen  ve  yaralanan olmamıştı..

Dış cephe yangınlarının her geçen gün artarak devam etmesi üzerine dış cephe yangını kalıntılarının temizlenmesi üzerine şirketler dahi kurulmuş ve bu olayın bukadar ciddi bir boyutta oluşunun en  büyük göstergesidir.

Komşu ülkemizde geçtigimiz aylarda bir dış cephe yangını sonucu 15 kişi hayatını kaybetmişti.. Dış cephede kullanılan yanıcı mazeme olan köpük alev alması ile bütün  binayı sarmış ve köpük mazemesinin çıkartmış oldugu zehirli gaz sebebi ile bir çok insan yanarak değil zehirlenerek ölmüştür.

Peki siz neden hala köpük kullanıyorsunuz?
Ekonomikmi? Alternatifi yokmu? Uygulaması , ulaşılması kolaymı? Yalıtım sektörü her geçen gün büyümeye devam ederken sektörde olumlu işlerde ortaya konulmaya başlandı..

Torun yalıtım firması dış cephe yangınlarına dikkat çekmiş ve bu yangınları önlemek amacıyla Ar Ge çalışmalarını bitirmiş oldugu İzopoint ısı ses su yangın yalıtımı ve izolasyonu sağlayan kompozit sıva ile kendini ıspat etmiştir hem ülkemizde hem ihracatta birçok ülkeye izopoint yalıtım sıvası ile tanıştırmıştır uşak bölgesinde kendi arazisi ve tesisi olan Torun yalıtım ve yapı kimyasalları ile izopointbims üretimide başlamıştır.

AZERBEYCANDA 15 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİGİ BİNA

(Dış cephe yangınında 15 kişi hayatını kaybetti , Ölüm nedenleri ise yalıtım mazemesinden  çıkan zehirli gazlar) 

Azerbeycan yaşanan facia sonrası dış cephe kaplamasında köpük kullanılan bütün binaların dış cephe mantolamalarının sökülmesi ve  bunun yerine Izopoint marka tercih edilmiştir  benzeri yalıtım mazemeleri kullanılması için gerekli çalışmaları başlattı. 

ISI , SES, YANGIN , SU 4 SORUN TEK ÇÖZÜM İZOPOİNT!

İzopoint mazemesi nedir? İzopoint mazemesinin köpükten farkı nedir?
İzopoint yalıtım sıvası mazemesi ile dış cephe kaplamada kullanılan köpük maddesinin oluşturdugu ileriye dönük zararların benzerine raslanmaması sağlanıyor.

Köpük kullanılan dış cephelerde zaman  ile dökülme  vb hasarlar oluşması nedeniyle ileriye dönük olarak bu mazemenin dış cephe mantolomasının dekoratif görüntüsünüde bozduğunu görmeniz mümkündür.

Köpük maddesinin yapımı gaz ile şişirilmesinden dolayı hava değişimlerinde mazemede hacim değişimlerine sebebiyet verir.

Hacim değişimleri ısı köprüleri oluşmasında aynı zamanda köpük mazemesi üzerinde bulunan sıvada kırılmalara , küf ve nem oluşumlarınıda sebebiyet verir.

Dış cephe mantolamada oluşan  ısı köprüleri ile verimli bir ısı yalıtımı gerçekleştirmez ve binanızın  rutubet  , nem gibi duvarı çürütebilicek faktörlere yol açmaktadır.

İzopoint mazemesinin bu konuda piyasaya süren Torun yalıtım  ısı köprülerini , rutubeti , nemi ve ileriye dönük olarak bina dış cephesinde dekoratif bozulmaları tamamen  ortadan kaldıran çözümleri Izopoint yalıtım mazemesi ile sunuyor.

Dış cephe mantoloma  ve Dış Cephe kaplamada  maliyetler göz önüne alıdıgı zaman Torun yalıtım   Izopoint markası maliyetlerdede büyük ölçüde tasaruf ederken kaliteli bir ısı verimide sağlanmasına yardımcı oluyor.

Isı yalıtım  , Ses yalıtım , Dış cephe mantolama ,Dış cephe kaplama , Su yalıtım , Ses yalıtım , Yangın yalıtımı gibi bir çok konuda detaylı bilgi almak istiyorsanız www.izopoint.com.tr ziyaret edebilirsiniz.

EKONOMİK YALITIM

Enerji masraflarımızı düşürmek , kullandıgımız enerjilerden en kaliteli verimi elde etmek istiyoruz. Yalıtım ile bu mümkün fakat yalıtım yaptırırken butlaka bizim ile iletişime geçin 
www.izopoint.com.tr / 02626423775