Kürşat BİLGİN Hukukçu Yazar


Boğaziçi'li Gençlere Tavsiyeler

Boğaziçi'li Gençlere Tavsiyeler


Sevgili Gençler;

Değerli Arkadaşlarım;

Bugün bu köşede sizlere uzun uzadıya söyle olsaydı, şu şekil yapsaydınız diyerek tavsiyelerde , telkinlerde bulunmayacağım.

Çünkü sizler yıllar boyunca ülkenin en iyi okullarından birinde okumak, bilim insanı olmak için çok çalıştınız, çok uğraştınız, çok yoruldunuz.

Çünkü sizler bilim için oradasınız, aydınlık için oradasınız.

Sizler şimdiden dağları, bayırları, yolları aşıp bilim ve sanat üretme peşinde girdiniz o okula.  

Sizlerden beklentimizi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."  

Başka bir zaman dilimde yine Ulu Önder

 "Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır."

Ve son olarak ;

"Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakarlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim."

Ve Genç Arkadaşlarım;

Sizlerden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 19.05.2015 tarihli beklentilerini ilettiği konuşmasında söylediği gibi ;

Gençler,

Sakın kula kul olmayın, sakın makam, mevki sahiplerinin önünde eğilmeyin, ister cumhurbaşkanı olsun, ister başbakan olsun, ister para babaları olsun, ister sermaye olsun. Bilesiniz ki, Rezzak-ı alem olan, rızkın sahibi olan Allah’tır. Tabi ki rızkımızın peşinde koşacağız, zaten koşmadan o kapılar açılmaz, arayacağız ve bulacağız. Ama şunu bilelim ki; eğilmek dalkavukluğu getirir ve bu milletin gençlerine asla dalkavukluk yakışmaz, yaraşmaz.

Sağlıkla ,mutlulukla ,başarıyla kalın.