Aydın Didim'de Zabıta Müdürü saldırısına 3 tutuklama

Kuşadası Belediyesi'nde Ahmet Balsak'a son görev!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kütüphane açılışı sonrası gençlerle bir arada

Hakkari'de Eren Abluka-29'da çok sayıda mühimmat ele geçirildi

'Aile Okulu' 81 ilde yaygınlaşacak

Kurbanlıklar 232 bin haneye girecek

Başkan Savaş İskenderunlularla buluştu

Düzce Jandarması'ndan HAYDİ tanıtımı

BÜSEM'de 150 bin Gaziantepli istihdam edilecek

İzmir Bayındır'da aşure ikramı

Aydın Didim'de Zabıta Müd...

Kuşadası Belediyesi'nde A...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kü...

Hakkari'de Eren Abluka-29...

Türkiye'nin en büyük kayk...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Travel Turkey İzmir, yedi bölgeyi buluşturdu

Travel Turkey İzmir, yedi bölgeyi buluşturdu

Kültür turizminde UNESCO Dünya Miras Listesi’ne giren öncü kentler, 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı çatısı altında bir araya geldi.

İZMİR (İGFA) - Dünya turizm trendlerini İzmir’de buluşturarak 2022 turizminin yol haritasını çizen 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, ilk günü geride bıraktı.

Ulusal ve uluslararası turizm aktörlerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen fuar, aynı zamanda Türkiye’nin yedi bölgesinde yer alan kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerinin dünyaya tanıtılmasında büyük rol oynadı.

500 katılımcı, 58’in üzerinde ülkeden ziyaretçiyi ağırlayan fuara ilgi yoğun oldu. Bakanlık ve valilik düzeyinde katılımların gerçekleştiği fuara ayrıca belediye başkanları, oda, birlik ve sivil toplum kuruluşları başkanlarından oluşan yoğun bir protokol katılımı gerçekleşti.

Türkiye’nin değerlerini öne çıkaran fuarda, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Miras Listesi’ne giren pek çok destinasyon, yörelerine özgü değerleriyle fuara güçlü bir katılım gerçekleştirdi. 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na yerel yönetimleri, kamu ve özel sektör temsilcileri ile bölgelerin ileri gelen otel ve yatırım acenteleriyle katılan destinasyonlar,   ziyaretçiler tarafından tam not aldı. Yaz turizminin yanı sıra Türkiye’nin yedi bölgesinde tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin keşfedilmesini sağlayan fuar; alternatif turizm çeşitleriyle ülkenin dört mevsim yaşayan bir turizm potansiyeline sahip olduğunu tüm dünyaya gösterdi. 15. Travel Turkey İzmir Fuarı’na tüm zenginlikleri ile katılan destinasyonlar, yeni turizm trendlerinde ülkelerden çok kentlerin ön plana çıktığını gösterdi.

Türkiye’nin yedi bölgesindeki tüm zenginlikleri tek bir çatı altında buluşturan fuarda; Adana, Burdur, Balıkesir, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Karabük, Konya, Kütahya, Trabzon, Kastamonu, Amasya, Hatay, Elazığ, Çanakkale, Bursa, Sinop, Diyarbakır, Afyon, Nevşehir, Zonguldak, Antalya, Aydın, Balıkesir, İstanbul, Muğla, İzmir ve Şanlıurfa katılımı; hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler tarafından ilgi gördü. Fuar, katılan tüm kentlerin marka değerini artırdı.