Bursa'da 'kar' teyakkuzu

Kayseri'de karne heyecanı

Mehmet Savran'dan yarıyıl mesajı

İMO Bursa'da Ülkü Mercan Küçükkayalar adaylığını açıkladı

Kayseri OSB'de İmamoğlu'na güvenoyu

AK Parti Nevşehir'den esnaf ziyareti

Kayseri Kocasinan'da dönüşüm sürüyor

Kayseri'de tarım buluşması

Kayseri Yahyalı'da karne heyecanı

'Antik etik hiç de antika değil'

Bursa'da 'kar' teyakkuzu

Otobüs bileti satışları 3...

Bursa Büyükşehir Ziraat'e...

Limak Enerji'den kademeli...

Kayseri'de karne heyecanı

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorTGF, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti

TGF, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti

TGF, KKTC Cumhurbaşkanı
Ersin Tatar’ı ziyaret etti

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yılmaz Karaca başkanlığındaki Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
  
Cumhurbaşkanı Tatar kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye Gazeteciler Federasyonu yetkililerini görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek , Kıbrıs Türk halkının her zaman yanında olan ve desteğini esirgemeyen Türkiye Cumhuriyeti’ni ve halkını selamladı. 

Türkiye ile iyi ilişkilerin sürdürülmesi ve bağların geliştirilmesi için Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Raif Denktaş dönemlerinden beri her zaman çalışmalar içinde olduklarına işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, iletişim kanalları ve teknolojiden faydalanarak Türkiye ile ilişkilerin daha da geliştirilmesinin önemini vurguladı. 

Egemen eşitliğe dayalı, yan yana yaşayan iki devletin varlığına dayalı bir antlaşma siyasetine değinen Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’nin garantörlüğünden asla vazgeçilmeyeceğini belirtti ve Kıbrıs Türk halkının güvenlik içerisinde yaşamasının yegane teminatının Türk askeri olduğunu kaydetti. 

Türkiye’nin farklı illerinden gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile iletişim kanallarının geliştirilmesinin genç kuşakların Kıbrıs milli davasına olan bağlılıklarını ileriye taşımak adına önem arz ettiği ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, federasyona ve TGF Yönetim Kurulu üyesi Kıbrıslı gazeteci Reşat Akar’a çalışmalarında başarılar diledi. 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca kabulde, Cumhurbaşkanı Tatar’a Türkiye’deki en büyük meslek örgütlerinden biri olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve çalışmaları hakkında bilgi vererek KKTC’nin kendileri için önemli olduğunu ve ilk yönetim kurulu toplantısını burada gerçekleştirmek üzere ülkeye geldiklerini ifade etti. 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Uluslararası İlişkiler Başkanlığı'na seçilen Reşat Akar ise konuşmasında, Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkilerin medya sektöründe de geliştirilmesinin önemine vurgu yaparak Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na KKTC’ye verdikleri önemden dolayı teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile TGF yönetim kurulu akşam yemeğinde de bir araya geldi. Yemekte TGF Genel Sekreteri ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici, Nevşehir ili adına Cumhurbaşkanı Tatar’a topraktan yapılma nazar ağacı temalı tabak hediye ederek Kapadokya’ya davet etti.  Sıcak bir ortamda yenen akşam yemeği fotoğraf çekimi ile sona erdi.