Tekirdağ'dan kısa kısa

Gemlik'te kaçak balık avcılığı denetimi

Dünya Yaşlılar Günü

Kırklareli'nde uyuşturucu operasyonunda yakalanan 4 zanlı tutuklandı

Söğütlü Belediye Başkanı Özten'den Romanlar'a ziyaret

Kırklareli'nde kimyasal madde yüklü tırda çıkan yangın söndürüldü

Çanakkale'de kaçak sigara operasyonu

Edirne'den kısa kısa

Kırklareli'nde 68 litre kaçak içki ele geçirildi

Çanakkale'de kaçak sigara operasyonu

Tekirdağ'dan kısa kısa

Gemlik'te kaçak balık avc...

Dünya Yaşlılar Günü

Kırklareli'nde uyuşturucu...

Söğütlü Belediye Başkanı ...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorSompo Sigorta’dan Kovid-19 teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Sompo Sigorta’dan Kovid-19 teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası

ISTANBUL (AA). - Sompo Sigorta, yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) teminat altina alan yeni Yurtdisi Seyahat Sigortasi'ni piyasaya sundu.

Sompo Sigorta'dan yapilan açiklamaya göre, sirket, müsterilerinin yurt disi seyahatleri sirasinda koronavirüse yakalanmalari halinde olusan tibbi ve yatarak tedavi masraflari ile karantina giderlerini poliçe kapsamina dahil etti.

Sompo Sigorta, Yurtdisi Seyahat Sigortasi poliçelerine koronavirüs tedavisini ekleyen ilk ve tek sirket oldu. Ilk etapta Schengen ülkelerinde geçerli olacak yeni Yurtdisi Seyahat Sigortasi kapsaminda, sigortalinin yurt disinda koronavirüse yakalanmasi sonucunda olusacak tibbi ve yatarak tedavi masraflari ile karantina giderlerini teminat altina alindi.


- “Poliçe karantina giderlerini de kapsiyor”


Açiklamada görüslerine yer verilen Sompo Sigorta Genel Müdür Yardimcisi Senol Ortaç, sunlari kaydetti:

"Kovid-19'u kapsam dahiline alan yeni Yurtdisi Seyahat Sigortasi ürünümüz kapsaminda, koronavirüs dolayisiyla olusacak tibbi ve tedavi giderlerini karsiliyoruz. Ayrica sigortalilarimizin koronavirüs oldugunun tespit edilmesi ve karantina altina alinmasi nedeniyle yurt disinda gerçeklesecek otel konaklamasi ile yemek ve giyim ihtiyacina ait giderlerini de poliçedeki limitler dahilinde teminat altina aliyoruz.

Sigortalilarimizin koronavirüs sebebiyle aniden hastalanmasi durumunda, tibbi merkeze nakli için gerekli tüm giderleri karsilamakla beraber, Koronavirüs tedavisi sona eren sigortalilarin daimi ikametgahlarina naklini de gerçeklestiriyoruz. Ülkemizde ücretsiz olan Kovid-19 tedavisi, Avrupa'da oldukça yüksek maliyet olusturuyor. Dolayisiyla yeni Yurtdisi Seyahat Sigortasi ürünümüz bu anlamda sigortalilara büyük bir avantaj sunuyor."

Pandemi sürecinde müsterilerinin ihtiyaçlari dogrultusunda yeni ürünler gelistirdiklerini bildiren Ortaç, "Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altina alan koranavirüs salgini ile mücadelede, müsterilerimizin sagligini korumak her zaman ilk hedefimiz oldu. Bu kapsamda hizli aksiyon alarak müsterilerimizin degisen ihtiyaçlari dogrultusunda yeni ürünler gelistirdik. 'Tamamlayici ve Özel Saglik Sigortasi' ürünlerimizde salgin hastaliklar kapsam disi olmasina ragmen Koronavirüs tedavisini teminat altina alan ilk sirketlerden biri olduk.

Yine bu dönemde aracini az kullandigini düsünen ve ekonomisinde tasarruf yapmak isteyen müsterilerimiz için Aylik Kasko ürünümüzü hayata geçirdik. Bu ürünümüzde çok büyük bir ilgi gördü. Son olarak topluma karsi sorumluluklarinin farkinda olan bir sirket olarak simdi de koronavirüsü teminat altina alan Türkiye’deki ilk ve tek Yurtdisi Seyahat Sigortasi ürünümüzü piyasaya sunduk. Dileriz ki sigortalilarimiz ürünümüzün koronavirüs kapsamini kullanmak zorunda kalmasin ancak yurt disinda bu salgina yakalanmalari halinde her zaman onlarin yanindayiz." ifadelerini kullandi.


Haber Kaynak :