Tekirdağ'dan kısa kısa

Gemlik'te kaçak balık avcılığı denetimi

Dünya Yaşlılar Günü

Kırklareli'nde uyuşturucu operasyonunda yakalanan 4 zanlı tutuklandı

Söğütlü Belediye Başkanı Özten'den Romanlar'a ziyaret

Kırklareli'nde kimyasal madde yüklü tırda çıkan yangın söndürüldü

Çanakkale'de kaçak sigara operasyonu

Edirne'den kısa kısa

Kırklareli'nde 68 litre kaçak içki ele geçirildi

Çanakkale'de kaçak sigara operasyonu

Tekirdağ'dan kısa kısa

Gemlik'te kaçak balık avc...

Dünya Yaşlılar Günü

Kırklareli'nde uyuşturucu...

Söğütlü Belediye Başkanı ...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorSakarya'dan kısa kısa

Sakarya'dan kısa kısa

SAKARYA (AA) - Sakarya Büyüksehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Baskanligi "Sürdürülebilir Enerji Eylem ve Iklim Plani’ için hazirliklara basladi.

Belediyeden yapilan açiklamaya göre, sehrin sera gazi envanter raporunun çiktilarina göre hazirlanacak çalisma ile Sakarya’da iklim degisikliginin etkileri en aza indirilecek.

2019 yilinda MARKA (Dogu Marmara Kalkinma Ajansi) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanligi ile ortaklasa hazirlanan sera gazi envanter raporu ile önemli bir adim atan Büyüksehir Belediyesi, temiz hava ve çevre için kentsel enerji ve sera gazi salinimlarinin da azaltilmasinda etkin rol üstlenecek.

Sakarya için hazirlanan sera gazi envanter raporu temel alinarak sehrin enerji verimliligi basta olmak üzere yerel yenilenebilir enerji kaynaklarina dayali enerji arzinin, etkin enerji kullaniminin yani sira ekonomik katma deger ve istihdam üreten iklim dostu kentsel gelismeyi saglamak amaciyla proje için hazirliklar basladi.

- Botanik Vadisi’nde biberiye hasadi basladi

Sakarya Büyüksehir Belediye Baskani Ekrem Yüce, Melen Botanik Vadisi’nde ekilen biberiyelerin hasadini gerçeklestirdi.

Kocaali, Kaynarca ve Karasu ilçelerini kapsayan Melen su hatti üzerinde 70 kilometre uzunlugunda olan Botanik Vadisi’ne ekilen 220 bin adet biberiyenin ilk hasadina Yüce’nin yani sira Genel Sekreter Yardimcisi Bedrullah Elçin ve Fidan AS Genel Müdürü Ugur Pulat da katildi.

Daha önce lavanta ve adaçayi bitkilerinin hasatlarini tamamladiklarini ifade eden Baskan Yüce, tibbi ve aromatik bitkilerle dolu vadide ayrica bisiklet ve dogaseverler için 15 kilometrelik bisiklet ve yürüyüs yolu insa çalismalarina basladiklarini hatirlatti.

Melen Botanik Vadisi’nin adeta bir cennet kösesi olacagini ifade eden Yüce, “70 kilometre uzunluga sahip olan, Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçelerimizin sinirlarinda yer alan Melen Botanik Vadimizde daha önce ihlamur ile adaçayi bitkilerinin hasadini gerçeklestirmistik. Bugün de 220 bin adet biberiyenin hasadina basladik. Tamamen organik olan biberiyenin hasadini da benzinli kesim aletleri yerine sarjli kesim aletlerini tercih ederek organik yollarla gerçeklestiriyoruz. Ülkemizin en güzel kokulu vadisi olan Melen Botanik Vadimizde ayrica hemsehrilerimiz için çesitli bitkilerin arasinda denizin maviligi esliginde bisiklet ve yürüyüs imkani sunacak yeni bir projeyi de bölgemize kazandiriyoruz." ifadesini kullandi.

- SAÜ bölümleri isverenlerin gözdesi oldu

Sakarya Üniversitesi Insan Kaynaklari Yönetimi mezunlari, Kariyer.net tarafindan yayinlanan Isveren Ilgi Endeksi’nde en çok ilgi gören bölüm mezunlari oldu.

SAÜ'den yapilan açiklamaya göre, Kariyer.net, üye bilgileri ile yaptigi çalismada farkli siralamalar olusturarak tercih sürecindeki adaylara ve ebeveynlere yardimci olacak “Isveren Ilgi Endeksi”ni açikladi.

SAÜ Isletme Fakültesi Insan Kaynaklari Yönetimi (IKY) bölümü, Türkiye’deki diger üniversitelerin IKY bölümleri arasinda isverenlerin en çok ilgi gösterdigi bölüm oldu. Sakarya Üniversitesi, üniversiteler arasi siralamada ise mezunlari isverenlerin en çok ilgi gösterdigi üniversitelerden birisi olarak yüzde 20’lik dilimde yer aldi.

Çalismada son 10 yilda yeni çalisanlarini arayan 486 bin isveren kullanicisinin 200 milyon dijital hareketi incelendi. Daha sonra bu hareketler 2 milyon adayin özgeçmislerindeki bilgiler ile eslestirilerek 10 parametre üzerinden endeks degerleri olusturuldu. Mezunlarin, üniversite mezuniyetini takip eden ilk 2 yil içerisinde ise girme hizlari, isverenlerin hangi üniversite ya da bölüm mezunlarina daha sik ilgi gösterdikleri belirlendi. Çalismada isverenlerin gözünden en fazla ilgi gören “üniversiteler”, “bölümler” ve “üniversiteler ve bölümler” siralamalari 3 ayri kategoride açiklandi.

Sakarya Üniversitesinin diger bölümleri de siralamada kendi bölümleri arasinda isverenlerin en çok ilgi gösterdigi bölümler arasinda yer aldi.Haber Kaynak :