Başkent'te puanlar paylaşıldı

İntihara kalkışan genci, polis vazgeçirdi

Kilis'te 11 bin 900 adet sentetik hap ele geçirildi

Bursaspor'da Batalla'nın heykeli dikildi

Pamukkale Belediyesi'den Belenardıç Camisi'ne tarihi dokunuş

Amatör futbola BAL'lı haber

Bilecik'te 43 bin 350 lira sahte para ele geçirildi

Kocaeli'de otomobil kurşunlanmasına ilişkin 2 kişi yakalandı

Bilecik'te kumar oynayan ve Kovid-19 tedbirlerini ihlal eden 7 kişiye para cezası yazıldı

Ülkü Ocakları Kilis İl Başkanı ilk görev gününü şehitlere ayırdı

Başkent'te puanlar paylaş...

Diyarbakır'da Erbakan'dan...

İntihara kalkışan genci, ...

Kilis'te 11 bin 900 adet ...

Bursaspor'da Batalla'nın ...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorOsmaneli'de yangın söndürme tatbikatı yapıldı

Osmaneli'de yangın söndürme tatbikatı yapıldı

BİLECİK (AA) - Bilecik’in Osmaneli ilçesinde İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından, hükümet konağında çıkabilecek muhtemel yangına karşı gerekli tedbirlerin alınması amacıyla görevlilere yangın tatbikatı yaptırıldı.

Hükümet Konağı yangın ekiplerinde görevli personele ve muhtarlara, AFAD Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaca, Arama ve Kurtarma Teknisyeni Ekrem Sönmez tarafından İlçe Milli Eğitim toplantı Salonu’nda, sivil savunma, temel afet bilinci ve yangına müdahale, arama ve kurtarma çalışmaları konularında teorik eğitim verildi.

Eğitimin ardından temsili olarak Hükümet Konağında yangın alarmı verilerek yangın anında yapılması gerekenler bir tatbikatla gösterildi. Tatbikatta, ilk olarak yangın ekiplerinde görevlilere, yangın tüpleri doldurularak yanan ateşi nasıl söndürüleceği ve müdahale edileceği gösterildi.

Bilecik AFAD İl Eğitim Müdürü Mustafa Karaca, kurumlarda gerçekleştirdikleri eğitim programlarının devam edeceğini belirterek, "Eğitim sonrasında görevli personele bilgi, beceri ve kabiliyetlerini artırmak amacıyla yangın söndürme cihazlarının kullanımı uygulamalı olarak gösteriliyor. Tatbikata katılan personeller, konuyu daha iyi anlama imkanına sahip oluyorlar" dedi.

Hükümet konağı önündeki yangın söndürme tatbikatına Kaymakam Yüksel Ünal, kurumlarda görevli çalışanlar katıldı. ​​​​​​​