İstanbul'da dün kaybolan 4 ve 8 yaşındaki iki kardeş, su dolu inşaat çukurunda ölü bulundu

İstanbul Milletvekili Boyraz'dan Gürünlü kadın kursiyerlere destek

Dünya Kadınlar Günü

GÜNCELLEME - Kocaeli merkezli DEAŞ operasyonunda 1 kişi tutuklandı

Bursa'da balkondan düşen kadın öldü

Kocaeli'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi

Sivas Gürün Gençlerbirliği antrenmanlara başladı

Sivas Kangal'da jandarmadan 8 Mart 'gül'ü!

Benzinle baca temizliği yangına neden oluyordu

"Kocaeli Körfez'de akıllı belediyeciliğe entegre 16 yazılım var"

İstanbul'da dün kaybolan ...

İstanbul Milletvekili Boy...

CHP'li Ağbaba: "Sultansuy...

Dünya Kadınlar Günü

GÜNCELLEME - Kocaeli merk...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorMilli Antrenör Yasemin Çepnioğlu geleceğin raketlerini yetiştiriyor

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi Bölge Sorumlusu Milli Antrenör Yasemin Çepnioğlu Derince Şehit Er Emre KAAN Arlı Çok amaçlı spor salonu'nda geleceğin raketlerini yetiştiriyor

Milli Antrenör  Yasemin Çepnioğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Anaokulundan başlayarak çocuklarımızı jimnastik dersleriyle destekliyoruz. Masa tenisi derslerinde kaslarının gelişimi ve beyin jimnastigi yaptırıyoruz okullarımızda yapılan Milli Eğitim ile Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün ortak protokolüyle çocuklar anaokulundan alınıp salonlara sınıf sınıf getiriliyor, bir aylık eğitim sonrasında çocukları yeteneklerine göre ayrıştırıyoruz .

1 YILDA 1200 OCUK EĞİTİM ALDI

 Çepnioğlu; Masa tenisinde 2019-2020 Yılında 1200 çocuk eğitim aldı bunlardan cocuklarin egitim seviyesine göre mavi, kırmızı, yeşil, sarı alt performans gruplarına yerleştiriliyorlar.. İlerleyen çocuk bir üst gruba geçiyor büyüklerimizden oluşan A takımı antrenmanına ulaşıyorlar ve antrenmanlarını artık performans sporcusuyla yapıyorlar.

PANDEMİ SÜRECİNDE ONLİNE DERSLERE GİRİP ANLATIYORUM

Bunun yanında ilimizin tüm okullarındaki öğretmenlere eğitim veriyoruz veya dışarıdan antrenör olacak ilimiz yada başka şehirden gelen ayrıca üniveristelerle pandemi sürecinde online derslere girip ders anlatıyorum.Çocuklarımız maç seviyesine geldiklerinde başarılarından dolayı şu an ilimizin en iyi okullarında tam burslu egitim hakkını kazanarak okulunda okuyorlar.

Masa tenisi performans sporcularımız derslerinde de çok başarılı okul ve ilçe birincisi olarak okullarını bitiriyorlar. bunun yanında uluslararası engelli sporcuları yetiştirmek için egitim aldım ve belgeyi almak için yeni başlayan çocuklar gibi eğitildik ağır bir eğitimden sonra işitme engelli, zihinsel engelli, daum sendromlu,  bedensel engelli çocuklara sadece masa tenisi değil onların motorik gelisimini sağlamak amacıyla cani gönülden çalışmaya hazırım ve kapım sonuna kadar açık başvurmaları yeterli"dedi.