BBP'den 'evde kal' mesajı

Sakarya Unkapanı Meydanı modernleşiyor

AK Partili Aksal "aşıya karşı çığırtkanlık yapan gruplara aldanmayın" açıklamasında bulundu

Edirne'de sağanak etkili oldu

Edirne'de kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında başlatılan "Mercan Seferberliği"nde fidanlar toprakla buluştu

Kültür ve Turizm İl Müdürü Soytürk'ten fotoğraf sanatçılarına teşekkür belgesi

Türkiye'de konut ya da taşıt satın almak isteyenler ayda 719 TL biriktiriyor

Edirne'de sokaklara yerleştirilen otomatlardan plastik ve cam atık karşılığında hayvanlara mama alınabilecek

Edirne'de hayırsever iş adamı 112 Acil Sağlık İstasyonu yaptıracak

Bilecik'te telefonunun sesi kısılınca ulaşılamayan yaşlı kadın ekipleri alarma geçirdi

BBP'den 'evde kal' mesajı

Sakarya Unkapanı Meydanı ...

AK Partili Aksal "aşıya k...

Edirne'de sağanak etkili ...

Edirne'de kadına yönelik ...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorMardin'de Nusaybin Meslek Yüksekokulu için protokol imzalandı

Mardin'de Nusaybin Meslek Yüksekokulu için protokol imzalandı

MARDİN (İGFA) - Nusaybin’de Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı (NESO) Ömer Özel tarafından anne ve babası adına yaptırılacak Nusaybin Meslek Yüksekokulu Protokolü imza töreni gerçekleştirildi. Valilik Dara Toplantı Salonu'nda gerçekleşen törene, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emre Yalçın, Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Hayırsever İşadamı Ömer Özel, İşadamı Özel’in babası Celal Özel, Kayınpederi Ahmet Cengiz ve aile üyeleri katıldı.

İmza töreninde konuşan Vali Mahmut Demirtaş, Mardin’de gerçekleştirilen eğitim yatırımlarına dikkat çekerek, üniversitelerin bir ülkenin değişim ve dönüşümüne ön ayak olduğunu belirtti. Mardin’i farklılaştıracak, gündemini değiştirecek projeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Vali Demirtaş, "Bu müjdelerimiz üniversitemiz ve sivil toplum örgütlerimiz ile devam edecek. İnşallah bu üniversitede hayırlı evlatlar, bu ülkeye hizmet edecek kişiler yetiştiririz. Bizim gençlerimize sahip çıkmamız lazım. Gençlere sahip çıkılacak yerde kesinlikle üniversitelerimiz, okullarımız, işyerlerimiz, sanayilerimizdir. İnşallah yakında bir zamanda Nusaybin’de Organize Sanayi Bölgesi kuracağız. Üniversitemizde mezun olan öğrencilerimiz orada üretime, istihdama katkıda bulunacaklar. Hep birlikte bu ülkeyi, bu ili büyüteceğiz, geliştireceğiz. Üniversitenin Nusaybin’imize ve Mardin’imize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emre Yalçın ise, Nusaybin’e kazandırdıkları Meslek Yüksekokulu için İşadamı Ömer Özel’e teşekkür etti. İşadamı Ömer Özel ise, doğup büyüğü ilçeye vefanın bir nişanesi olacak Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulunun hizmet binasının inşa edecek olmanın gururu ve mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kendisine ve ailesine bu fırsatı verdikleri için Vali Demirtaş, Kaymakam Yalçın ve Rektör Özcoşar’a teşekkür eden Özel, "Yıllar önce hayalini kurduğumuz bu meslek yüksekokulumuzun binalarının yapılarak bir kampusa kavuşması tüm Nusaybinli hemşerilerim gibi benim de içimde bir uhde olarak kalmıştı. Allah’a hamdolsun bugün burada imzalarını atacağımız protokolle, Nusaybin Meslek Yüksekokulu'nun kampusünün ilk harç ve ilk tuğlasının bizlere nasip olmasının tarifsiz gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. 2021-2022 eğitim öğretim sezonuna yetişmesi için hızlı bir şekilde başlayıp, Mardin Artuklu Üniversitemize teslimi teslim edeceğimiz günlere de Allah’ın izniyle hep birlikte şahitlik edeceğiz” dedi.

Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu, 4 bin 150 metrekaresi kapalı olmak üzere yaklaşık 4 bin 400 metrekare alana sahip 9 derslik 270 öğrencinin eğitim öğretim göreceği yüksekokul binasının 2021-2022 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.