DAG Teleskopu 7 TIR ile Erzurum'da

Kilis'e 30 metre genişlikte yeni hastane yolu

Erzurum-Bansko arasında çevreci işbirliği

Beyoğlu'nda binada çıkan yangında 1 kişi yaralandı

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldü

Türkiye, Dynamic Manta 21 tatbikatında

Doğu Anadolu Bölgesi'nde en yüksek ihracat Malatya'da

Bakan Kurum müjdeledi... Kırşehir Ahi Evran Külliyesi çevresi düzenlenecek

Sakarya'da uygulama noktasına gelen köpek yavrularına polisler sahip çıktı

Gökçeada açıklarında batan teknenin yeri sahilden yaklaşık 200 metre açıkta tespit edildi

DAG Teleskopu 7 TIR ile E...

Kilis'e 30 metre genişlik...

Erzurum-Bansko arasında ç...

Beyoğlu'nda binada çıkan ...

Bursa'da kullanılmayan 2 ...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorMalatya'da asırların kültür mirası Levent Vadisi

Malatya'da asırların kültür mirası Levent Vadisi

MALATYA (İGFA) - Malatya'da Akçadağ Levent Vadisi Seyir Terası’nda düzenlenen toplantıya, Akçadağ Kaymakamı Hulusi Teke, Belediye Başkanı Ali Kazgan, Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Işık ile İnönü Üniversitesi Coğrafya Bölümü'nden Prof. Dr.  Zeki Boyraz başkanlığındaki heyette yer alan Dr. Öğr. Üyesi Selman Er, Arş. Göv. Enes Karadeniz, FKA Turizm, Tanıtım ve Markalaşma Birimi Uzmanı Eyyüp Gür, İnönü Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Koordinatörü ve Doğa Sporları Eğitmeni Fatih Mehmet Çubuk ve belediye personeli katıldı.

Akçadağ Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Işık, projenin içeriğinde dev salıncak, yamaç salıncağı, zipline, atv cross safari, asma çelik köprü, peyzaj ve rekreasyon alanlarının olduğunu söyledi. Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Fırat Kalkınma Ajansı’na projeye verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Levent Vadisi’nin turizm potansiyelinin yüksek olduğunu ifade eden Kaymakam Hulusi Teke ise, yapılan çalışmaların sona ermesiyle birlikte daha fazla yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Toplantıda ayrıca, 2020 Yılı Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan yine uygulama alanı Levent Vadisi olan Büyüleyici Vadiyi İzliyorum 2 Projesi kapsamında yapılacak faaliyetler de tanıtılarak katılımcıların fikirlerine başvuruldu.