Edirne'de kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında başlatılan "Mercan Seferberliği"nde fidanlar toprakla buluştu

Kültür ve Turizm İl Müdürü Soytürk'ten fotoğraf sanatçılarına teşekkür belgesi

Türkiye'de konut ya da taşıt satın almak isteyenler ayda 719 TL biriktiriyor

Edirne'de sokaklara yerleştirilen otomatlardan plastik ve cam atık karşılığında hayvanlara mama alınabilecek

Edirne'de hayırsever iş adamı 112 Acil Sağlık İstasyonu yaptıracak

Bilecik'te telefonunun sesi kısılınca ulaşılamayan yaşlı kadın ekipleri alarma geçirdi

KriptoVeteran ekibi kripto para sektörünü yorumladı

Gaziantep'te toprak piresi mücadelesi

Malatya'da Özal ve Fendoğlu sergisi ilgi gördü

Pazaryeri'nde arıcılara yüzde 50 hibe ilaç desteği

Edirne'de kadına yönelik ...

Kültür ve Turizm İl Müdür...

Türkiye'de konut ya da ta...

Edirne'de sokaklara yerle...

Edirne'de hayırsever iş a...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorMalatya Yazıhan'a kanalizasyon yatırımı

Malatya Yazıhan'a kanalizasyon yatırımı

MALATYA (İGFA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Yazıhan ilçesinde gerçekleştirilen altyapı ve kanalizasyon çalışmaları temel atma törenine katıldı. Törene Yazıhan İlçesi Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, AK Parti ve MHP ilçe başkanları, daire başkanları, mahalle muhtarları ve sakinleri katıldı. Mahallelerinin kanalizasyon sorununun çözüme kavuşturulduğu için mutlu olduklarını belirten Mısırdere Mahalle Muhtarı Hamit Aslan, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve bu hizmetin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

"İLÇELERİMİZDE SORUNLARI ADIM ADIM ÇÖZÜYORUZ"

Malatya genelinde her mahallenin sorunlarını tespit ettiklerini ve bu sorunları adım adım çözüme kavuşturduklarını belirten MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş ise yaptığı konuşmada, “Mısırdere Mahallemiz ve iki mezrasını ilgilendiren kanalizasyon ve altyapı hattının ihalesini yaparak çalışmalarını başlattık. Herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde bu tesisleri çok kısa bir süre içerisinde bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Mısırdere merkez ile Tomolar ve Paşolar mezralarıyla birlikte yaklaşık 6 bin metre şebekemiz söz konusu. Bu çerçevede 250 muayene bacası yapılacak. Ayrıca üç tane de foseptik havuzu yapılarak kanalizasyon çalışmalarını tamamlayacağız. Bu çalışmalarımızın yanında Yazıhan İlçemize bağlı Erecek Mahallemizin içme suyu ihalesi de yapıldı. Çalışmalarımız doğrultusunda 8 bin metre içme suyu şebeke çalışması yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk de mahallelerin eksiklerini ve yapılacak olan yatırımları ilgili olarak planlı programlı Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımcı daireleri ile birlikte çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ise, gerçekleştirilen çalışmanın Malatya tarihinde çok ciddi bir yatırım olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya genelinde hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan; "İki yıl içerisinde Malatya’da asfaltsız, susuz, kanalizasyonsuz ve ayrıca akarsulara karışan atık suların önlenmesi noktasında çalışmalarımız vardı. Şu anda bütün ilçelerimizde arıtma tesisi ihalelerimiz yapıldı. Yapmış olduğumuz hizmetlerin hakemi de sizlersiniz. Malatya’mızı mazisine layık olmak, istikbaline hazırlamak için buradayız” dedi.