Keşan Belediye Başkanı yazlıkçıların emanet ettiği sokak kedisini makamına aldı

Edirne'den kısa kısa

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Tekirdağ'da

Malkara'da kan bağış kampanyası düzenlendi

Haydi çocuklar tiyatroya

Başkan Büyükakın, ''Çok önemli yatırım bütçelerini şehrimize kazandırdık''

Bıyık: “Darıca’da muhtarlarla omuz omuza çalışıyoruz”

Çayırova’da muhtarlar günü kutlandı

Kırklareli'nde uyuşturucu operasyonu

Çanakkale'de 1730 litre kaçak içki ele geçirildi

Keşan Belediye Başkanı ya...

Edirne'den kısa kısa

Kanuni sondaj gemisi, Hay...

Sanayi ve Teknoloji Bakan...

Malkara'da kan bağış kamp...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorKocaeli'de deniz ve plaj temizliği yapıldı

Kocaeli'de deniz ve plaj temizliği yapıldı

KOCAELI (AA) - Avrupa Birligi (AB) Türkiye Delegasyonu ve Kocaeli AB Bilgi Merkezi is birliginde Kocaeli'de plaj ve deniz temizligi gerçeklestirildi.

Karamürsel ilçesindeki Eregli Defne Plaji'nda düzenlenen programa, AB Türkiye Delegasyonu Baskani Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Kocaeli Sanayi Odasi (KSO) Yönetim Kurulu Baskani Ayhan Zeytinoglu, Karamürsel Belediye Baskani Ismail Yildirim, çocuklar, gençler ve ilgililer katildi.

KSO, Karamürsel Belediyesi, TEMA Vakfi, Karamürsel Sualti Sporlari Kulübü Derneginin (KARSAD) de destek verdigi etkinlikte katilimcilar sahilde, balik adamlar da denizde temizlik yapti.

Etkinlikle, denizlerdeki kirlenme tehdidine karsi farkindalik olusturulmasi amaçlaniyor.

- "Burada sanayinin, temiz denizin, temiz plajin birlikteligini görüyoruz"

Meyer-Landrut, gazetecilere yaptigi açiklamada, Ankara disindaki ilk ziyaretini Kocaeli'ye gerçeklestirdigini söyledi.

Temiz plaj, çevre ve denizin herkes için çok önemli oldugunu ifade eden Meyer-Landrut, çalismayla çevrenin korunmasina katki saglamak istediklerini kaydetti.

Meyer-Landrut, burada çevrenin korunmasi için verilen çabaya sahit oldugunu dile getirerek, "Temiz çevre için her gün ortaya konulan çabayi takdir ediyorum. Burada sanayinin, temiz denizin, temiz plajin birlikteligini görüyoruz. Bu da mutluluk verici." diye konustu.

Yildirim ise ziyaretle Meyer-Landrut'a ilçede yapilan çalismalari aktarma firsati buldugunu belirterek, çevre bilinci olusturulmasi için yapilan etkinlige destek olduklarini dile getirdi.

Zeytinoglu da Türkiye'deki 20 AB Bilgi Merkezinden birisine KSO olarak ev sahipligi yaptiklarini ifade ederek, AB'nin dünyada çevreye verdigi önemi Türkiye'de de gençlere anlatarak bilincin yayginlasmasini hedeflediklerini söyledi.

Plastik atiklarin dünyanin en tehlikeli olgusunu olusturduguna isaret eden Zeytinoglu, çocuk ve gençleri de etkinlige dahil ederek çevre bilincinin gelecek kusaklara aktarilmasina katki saglamak istediklerini sözlerine ekledi.


Haber Kaynak :