BBP'den 'evde kal' mesajı

Sakarya Unkapanı Meydanı modernleşiyor

AK Partili Aksal "aşıya karşı çığırtkanlık yapan gruplara aldanmayın" açıklamasında bulundu

Edirne'de sağanak etkili oldu

Edirne'de kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında başlatılan "Mercan Seferberliği"nde fidanlar toprakla buluştu

Kültür ve Turizm İl Müdürü Soytürk'ten fotoğraf sanatçılarına teşekkür belgesi

Türkiye'de konut ya da taşıt satın almak isteyenler ayda 719 TL biriktiriyor

Edirne'de sokaklara yerleştirilen otomatlardan plastik ve cam atık karşılığında hayvanlara mama alınabilecek

Edirne'de hayırsever iş adamı 112 Acil Sağlık İstasyonu yaptıracak

Bilecik'te telefonunun sesi kısılınca ulaşılamayan yaşlı kadın ekipleri alarma geçirdi

BBP'den 'evde kal' mesajı

Sakarya Unkapanı Meydanı ...

AK Partili Aksal "aşıya k...

Edirne'de sağanak etkili ...

Edirne'de kadına yönelik ...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorKilis'te eTwinning Projesi (ÖZEL HABER)

Kilis'te eTwinning Projesi (ÖZEL HABER)

KİLİS (İGFA) - Kastamonu'da görev yapan Nesrin Dörtbölük ve Tülay Baydil'in kurucusu olduğu bu projeye, Kilis'ten de Musabeyli ilçesine bağlı birleştirilmiş sınıflı köy okulu olan Hacılar Hıncal Uluç İlkokulu'ndan Demet Onay ortaklık yapıyor.

Kastamonu'dan Cemal Kavlakoğlu, Suzan Danış, Arzu Taşçı, Şanlıurfa'dan Mehmet Güler, Hakkari'den Mehmet Uyanık, Sakarya'dan Hacer Köse, Denizli'den Neval Yıldız, Azerbaycan'dan Ayten Askerova ve Konul Qafarova Şahbazova, Polonya'dan Beata Adamaska öğretmenlerin ve öğrencilerin ortak olduğu "Bana çocukluğunu anlat" eTwinning Projesinin aralık ayında başladığını kaydeden Demet Onay, mesleğinde başarılı ve rol model olan kişilerle öğrencileri buluşturmayı amaçladığını kaydetti.

Projeye dair bilgiler veren  Onay, "6-11 yaş arası 70'e yakın öğrenci ile çeşitli teknikler kullanarak rol model olan kişilerin çocuklarını, bugünlerini, mesleklerini, neler yaşadıklarını, başarıya nasıl ulaştıklarını, öğüt ve tavsiyelerini alarak yeni ufuklar açmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında Global Teacher Prize ilk Türk Öğretmeni, Avrupa Parlamentosu "Uluslararası Lider Kadın Ödülü" aldı. Varsey Eğitim Elçisi, gururumuz Dilek Livaeli öğretmenin desteği ile Hakkari Derecik Yeşilova Mezrası İlkokulu'ndaki paydaşımıza, proje ve uzaktan eğitim için tablet desteği sağlandı. Projeye bugüne kadar THY İtalya Bari Genel Müdürü Ömür Kahraman, Solist ve Medya Şirketi Sahibi Abdullah Civliz, Klinik Psikolog Deniz Sevimli gibi ünlü isimler katılarak bizlere bu konuda öğrencilerin merak ettiklerini cevaplama adına yardımcı oldu" diye konuştu.