Sakarya Unkapanı Meydanı modernleşiyor

AK Partili Aksal "aşıya karşı çığırtkanlık yapan gruplara aldanmayın" açıklamasında bulundu

Edirne'de sağanak etkili oldu

Edirne'de kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında başlatılan "Mercan Seferberliği"nde fidanlar toprakla buluştu

Kültür ve Turizm İl Müdürü Soytürk'ten fotoğraf sanatçılarına teşekkür belgesi

Türkiye'de konut ya da taşıt satın almak isteyenler ayda 719 TL biriktiriyor

Edirne'de sokaklara yerleştirilen otomatlardan plastik ve cam atık karşılığında hayvanlara mama alınabilecek

Edirne'de hayırsever iş adamı 112 Acil Sağlık İstasyonu yaptıracak

Bilecik'te telefonunun sesi kısılınca ulaşılamayan yaşlı kadın ekipleri alarma geçirdi

KriptoVeteran ekibi kripto para sektörünü yorumladı

Sakarya Unkapanı Meydanı ...

AK Partili Aksal "aşıya k...

Edirne'de sağanak etkili ...

Edirne'de kadına yönelik ...

Kültür ve Turizm İl Müdür...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorKılıçdaroğlu’nun kardeşi CHP’ye pankart açtı!

Kılıçdaroğlu’nun kardeşi CHP’ye pankart açtı!

DİYARBAKIR (YENİGÜN HABER) - HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileler ile görüşmek için Diyarbakır'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, Yenigün Haber Gazetesi'ni ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmeni Nurullah Ergün ile görüşen Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘Siyasi olarak ağabeyimle ters noktadayım’

Ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu ve partililerin evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etmemesini eleştiren Kılıçdaroğlu, “Ailelere destek amacıyla Diyarbakır’a geldim. Aileler bana ılımlı davrandılar ama ağabeyim Kemal Kılıçdaroğlu’ndan şikâyetçilerdi. Kemal ağabeyim gelmese bile CHP il ve ilçe örgütleri aileleri ziyaret etmeliydi. Nasıl ki Selahattin Demirtaş için Ankara’da İstanbul’a yürüdülerse aynı şekilde evladına kavuşmak için nöbet tutan ailelere de yürümeliydiler. 16-17 yaşındaki çocuklarımız dağa götürülüyor. Buna karşı durmamız gerekiyor. HDP CHP’yi avucunun içine aldığı için kimse aileleri ziyarete gidemiyor. Ağabeyim her fırsatta dostları ile beraber olduğunu söylüyor. Dostları HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisidir. Siyasi olarak ağabeyimle ters noktadayım” dedi.

‘AK Parti’de aktif çalışıyorum’

Kardeşi muhalefet partisi lideri olmasına rağmen kendisinin iktidar partisi üyesi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu,“Siyasi partilerden teklif çok geldi. AK Parti’de aktif çalışma yapıyorum. AK Parti üyesiyim ve Cumhur İttifakını destekliyorum. Sahada Cumhur İttifakı için çalışma yapıyorum. Cumhur İttifakının tüm çalışmalarını beğeniyorum. İttifak yol yaparak, havaalanı yaparak tüm çalışmaları hakkıyla yapıyor” diye konuştu.

‘Kayyum yönetimlerinde kayırmacılık yok’

Bölgedeki neredeyse tüm belediyelere yapılan kayyum atamalarını desteklediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Kayyum yönetimi HDP’den daha iyi gidiyor. HDP belediye başkanları sürekli dağdakilere yardım götürdüler. Ekrem İmamoğlu hala onların cefasını çekiyor. İhalede bile oy verdikleri için ayrıcalık istiyorlar. Kayyum yönetimlerinde kayırmacılık yok” diye kaydetti.

‘Türkiye ekonomisi iyiye gidiyor’

Ekonomiden eğitime her alanda Cumhur İttifakı’nın iyi yol izlediğini vurgulayan Celal Kılıçdaroğlu, “Pandemi nedeniyle uzaktan eğitimin devam etmesi gerekiyor. Ekonomimiz eskiye nazaran iyiye doğru gidiyor. Yapılan çalışmalar vatandaş tarafından beğeniliyor. Cumhur İttifakı güzel çalışmalar yaptı ve yapmaya da devam ediyor” diye konuştu.

‘Ağabeyim FETÖ’den izin alamadığı için aileleri ziyaret etmiyor’

Celal Kılıçdaroğlu, evlat nöbeti tutan ailelere yapmış olduğu ziyaret sırasında ise annelere yanlarında olduğu mesajını verdi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ’den izin almadığı için anneleri ziyarete gelmediğini ileri süren Celal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;

“Buradaki CHP’nin il başkanı, ilçe başkanları gelmedi. Niçin gelmiyor? Selahattin Demirtaş için, Ankara’dan İstanbul’a yürüyeceğine, Ankara’dan Diyarbakır’a yürüsün. Buradaki anneleri hepiniz görüyorsunuz. Kemal ağabeyim gelmesi gerekirken, CHP Genel Başkanı olarak Kemal ağabeyim gelmiyor. Neden gelmiyor? Ben çok şaşkın bir haldeyim. Bu insanlar, anneler çocuklarını bekliyor. Artık annelerin yüzünü güldürelim. HDP başkanlarına buradan sesleniyorum, dağdaki masum çocukları serbest bırakın. Anneler sevinsin. Bir Anneler Gününde anneler bir gülle seviniyor, çocuklarımızda bir güldür, annelerine teslim edin. Ağabeyim de dostlarım dediği HDP’ye bağlı kaldı. Bunlara bağlı kaldığı sürece bu anneleri görmezden geldiler. Bu anneler ne para istiyor, ne pul istiyor, sadece evlat istiyor, evlat. Bir HDP’linin taciz olayında milletvekilliği düşüyorsa, CHP’nin il ve ilçe başkanları taciz olayında mahkum oluyorsa niçin tutuklanmıyor, niçin ceza almıyor? Buradan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da soruyorum, bir el atsınlar. Bu taciz olaylarından da vazgeçelim. CHP’lilerin yaptığı hırsızlık, fuhuş ne ararsan bunlarda var. Rüşvet olayları ne ararsan bunlar da var.”