Sakarya Unkapanı Meydanı modernleşiyor

AK Partili Aksal "aşıya karşı çığırtkanlık yapan gruplara aldanmayın" açıklamasında bulundu

Edirne'de sağanak etkili oldu

Edirne'de kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında başlatılan "Mercan Seferberliği"nde fidanlar toprakla buluştu

Kültür ve Turizm İl Müdürü Soytürk'ten fotoğraf sanatçılarına teşekkür belgesi

Türkiye'de konut ya da taşıt satın almak isteyenler ayda 719 TL biriktiriyor

Edirne'de sokaklara yerleştirilen otomatlardan plastik ve cam atık karşılığında hayvanlara mama alınabilecek

Edirne'de hayırsever iş adamı 112 Acil Sağlık İstasyonu yaptıracak

Bilecik'te telefonunun sesi kısılınca ulaşılamayan yaşlı kadın ekipleri alarma geçirdi

KriptoVeteran ekibi kripto para sektörünü yorumladı

Sakarya Unkapanı Meydanı ...

AK Partili Aksal "aşıya k...

Edirne'de sağanak etkili ...

Edirne'de kadına yönelik ...

Kültür ve Turizm İl Müdür...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorKayyum belediyelerin 3,5 milyar liralık borcu ödendi

Ankara Gölbaşı'nda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında "Görevlendirme Yapılan Belediyeler Koordinasyon Toplantısı" yapıldı. Kayyum belediyelerde 2 yıllık dönemde 1,6 milyar lira kamu, 1,9 milyar lira da piyasa borcunun ödendiği bildirildi.

BURSA (İGFA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile diğer yetkililerin katılımıyla Gölbaşı'ndaki Vilayetler Evi'nde düzenlenen toplantı, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.

Hatırlanacağı gibi, 2014-2019 yılları arasında 102 (94'ü PKK/KCK kapsamında), 1 Nisan 2019 sonrasında ise 49 (48'i PKK/KCK kapsamında) belediye başkanı terör veya terör örgütlerine yardım ve yataklık etme suçları sebebiyle görevlerinden uzaklaştırılarak yerlerine İçişleri Bakanlığı tarafından belediye başkan vekilleri görevlendirilmişti.

49 KAYYUM BELEDİYEDE 2,6 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPILDI

Görevlendirme yapılan 49 belediyede devraldıkları 2 yıllık dönemde 1,6 milyar lira kamu borcu, 1,9 milyar lira piyasa borcunun ödendiğini kaydeden İçişleri Bakanlığı, bin 146 projede 2,6 milyar liralık yatırım yapıldığını açıkladı. Kayyum belediyelerin idari ve mali durumlarını sosyal medya hesabından hazırladıkları grafikle duyuran bakanlık, 2019 yılında gelir gider farkı 428 milyon lira iken, 2020 yılı gelir gider farkının 363 milyon liraya yükseldiğini, gelir bütçelerinin de yüzde 26 oranında arttığını kaydetti. İçişleri Bakanlığı verilerine göre, söz konusu belediyelerin 2019-2020 öz gelirleri incelendiğinde ise yüzde 31 oranında artış görüldüğünü açıkladı.

Öte yandan görevlendirme tarihinden bu yana 775 kilometre BSK, 337 kilometre sathi kaplama, 4 bin 66 kilometre stabilize yol, 95 kilometre beton yol, 2,7 milyon metrekare parke taşı döşendiğini belirtilirken, altyapı çalışmalarına ilişkin rakamları da paylaştı. Buna göre, bin 351 kilometre içme suyu hattı, 81 adet içme suyu kuyusu, 4 adet içme suyu arıtma tesisi, 694 kilometre kanalizasyon hattı, 62 kilometre yağmur suyu isale hattı, 299 adet taziye evinin bakım ve onarımı ile 13 yeni taziye evi, 29 gençlik merkezi, 33 kadın kültür merkezi, 474 adet aile çay bahçesi/çocuk parkı ve parkların tamamlandığını kaydetti.