Limak Enerji Balıkesir Bölge Müdürlüğünün yeni binası açıldı

Bursa'da marketten hırsızlık yapan 4 şüpheli gözaltına alındı

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Landrut, Bursa'da fabrika ve tarımsal üretim tesislerini gezdi

Kocaeli'de 6 evden hırsızlık yaptığı öne sürülen zanlı tutuklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmit'te ziyaret ve incelemelerde bulundu

Mudanya Kaymakamı Faik Sözer, buğday ekimi yapan çiftçileri ziyaret etti

Manyaslı ziraat mühendisi tanesi 900 gram olan ayvalar yetiştirdi

Bursa'da karantinadakilere "vitamin destek paketi"

Kırklareli'nden kısa kısa

Bursa'da mobilya fabrikasında çıkan yangın söndürüldü

Limak Enerji Balıkesir Bö...

Bursa'da marketten hırsız...

AB Türkiye Delegasyonu Ba...

Kocaeli'de 6 evden hırsız...

İstanbul Büyükşehir Beled...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyorİş Bankası, 2'nci Tarım Girişimciliği Yarışması'nı düzenliyor

İş Bankası, 2'nci Tarım Girişimciliği Yarışması'nı düzenliyor

ISTANBUL (AA) - Türkiye Is Bankasi, tarim alaninda teknolojiye dayali yenilikçi uygulamalarin sektöre katilimini saglamak ve bu girisimlerin ölçeklenmelerine katki sunmak amaciyla Tarim Girisimciligi Yarismasi düzenliyor.

Türkiye Is Bankasi'ndan yapilan açiklamaya göre, girisimler, tarim ile ilgili projelerinin detaylarini yazarak basvurularini 6 Kasim 2020'ye kadar isbankasitarimyarismasi.com üzerinden yapabilecek. Toplanan basvurular arasindan yarismaya katilacak girisimler belirlenecek ve projeler, alaninda önde gelen jüri üyelerince degerlendirilecek.

Yarisma sonunda yapilacak jüri sunumlarinin ardindan seçilecek girisimler, Is Bankasi tarafindan belirlenecek büyük ödülün sahibi olmaya hak kazanmanin yani sira, Bankanin ana destekçisi oldugu Workup Girisimcilik Programi’na girmeye hak kazanacak.

Açiklamada degerlendirmelerine yer verilen Is Bankasi Genel Müdür Yardimcisi Sahismail Simsek, pandemi döneminin, tarimin vazgeçilmez ve stratejik bir sektör oldugunu gösterdigini belirterek, sürdürülebilir tarim için teknoloji kullaniminin ve tarim girisimciliginin artmasi gerektigini kaydetti.

Simsek, "Is Bankasi olarak, tarimda teknolojik dönüsüme büyük önem veriyor ve buna yönelik Dijital Tarim Çözümü, ImeceMobil gibi çesitli projeler hayata geçiriyoruz. Tarim sektöründe yeni girisimlerin ortaya çikarilmasi ve desteklenmesi amaciyla Tarim Girisimciligi Yarismasi’ni ikinci kez düzenliyoruz. Bu yarisma ile tarim alaninda yenilikçi projelerin artmasini ve girisimcilerin tarim odakli projelere imza atmalarini özendirmeyi amaçliyoruz." degerlendirmesinde bulundu.

Bu arada, Is Bankasi'nin ana destekçisi oldugu ve Kolektif House bünyesinde 2017 yilindan bu yana sürdürülen Workup Girisimcilik Programi, ülke ekonomisi için katma deger yaratabilecek teknoloji odakli, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir is modellerine sahip girisimleri desteklemeye devam ediyor. Programdan simdiye kadar toplam 60 girisim mezun oldu.


Haber Kaynak :