Türk Telekom ilk yarıyı rekorlarla kapattı

İstanbul'da aydınlatma direğine çarpan otomobil alev aldı

Balıkesir'de bir mahalle karantinaya alındı

4. Dünya Göçebe Oyunları tanıtıldı

GÜNCELLEME - Korudağı'ndaki orman yangını söndürüldü

Bursa'da uyuşturucu operasyonu

Bursa'da 4 aydır aranan kişinin cesedi foseptik çukurunda bulundu

Kocaeli'de 3 kişiyi silahla yaralayan şüpheli tutuklandı

Korudağı'nda orman yangını çıktı

Hırvatistan vatandaşı ziyarete geldiği Keşan'da Müslüman oldu

Türk Telekom ilk yarıyı r...

İstanbul'da aydınlatma di...

Bursaspor, yeni sezon haz...

Balıkesir'de bir mahalle ...

4. Dünya Göçebe Oyunları ...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorHollanda'nın "en uzun kara tünelinde" Rönesans Holding imzası

Hollanda'nın "en uzun kara tünelinde" Rönesans Holding imzası

ISTANBUL (AA) - Rönesans Holding'in Hollanda'daki grup sirketi Ballast Nedam tarafindan insa edilen ülkenin en uzun kara tüneli Gaasperdammertunnel'in iki kuzey geçidi trafige açildi.

Rönesans Holding'in açiklamasina göre, sirket, Avrupa'da stratejik projelere imza atmaya devam ediyor.

Rönesans Holding'in Hollanda'daki grup sirketi Ballast Nedam tarafindan insa edilen ve ülkenin en uzun kara tüneli olma özelligi tasiyan Gaasperdammertunnel'in iki kuzey geçidi Hollanda Altyapi ve Su Isleri Bakani Van Nieuwenhuizen'in katilimiyla trafige açildi.

Dünyanin en uzun tüneli Gotthard Base ile Zürih ve Milano'yu birbirine baglayan tünel, Ballast Nedam, Heijmans ve Fluor sirketlerinin kurdugu IXAS konsorsiyumu tarafindan hayata geçirildi. Schiphol-Amsterdam-Almere (SAA) yolunun genisletilmesinin önemli bir parçasi konumunda bulunan, is vereni Hollanda Altyapi ve Su Yönetimi Bakanligi olan projenin, Amsterdam'in hayat kalitesini artirmasi ve Randstad bölgesinde ulasimi iyilestirmesi hedefleniyor.


- Sürdürülebilir çözümler


UN Global Compact imzacisi olan Rönesans Holding, Türkiye ve faaliyet gösterdigi 28 ülkede sürdürülebilirligi esas aldigi projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Hollanda'da Ballast Nedam'in sürdürülebilirlik çerçevesinde insaa ettigi bu projede, yol yüzeyinde kullanilan beyaz taslar, isigi yansitarak aydinlatma ihtiyacini ve enerji giderlerini azaltiyor. Kullanilan parlak asfalt ve LED isiklandirma da enerji tasarrufuna katki sagliyor.

Tüm bu çözümlerle projenin enerji giderlerinde yüzde 20'lik bir tasarruf saglanmasi planlaniyor. Ayrica, tünelin üzerine yerlestirilecek 5 bin 500 günes enerjisi panelinden saglanacak enerji, direkt olarak Hollanda ulusal elektrik sebekesine gönderilecek.

Tüm dünyada referans alinan ENR Dergisi'nin 2019'da yayinlandigi "Dünyanin En Büyük 250 Uluslararasi Müteahhidi" listesinde 33. sirada yer alan Rönesans, Avrupa'nin da en büyük 9. insaat sirketi konumunda bulunuyor. Endüstri tesisleri, gayrimenkul, altyapi & üstyapi ve medikal insaat alanlarinda global çapta projeler hayata geçiren Rönesans, sürdürülebilirligi esas alarak Türkiye'de ve dünyada çalismalarini araliksiz sürdürüyor.


Haber Kaynak :