Dünya Yaşlılar Günü

Kırklareli'nde uyuşturucu operasyonunda yakalanan 4 zanlı tutuklandı

Söğütlü Belediye Başkanı Özten'den Romanlar'a ziyaret

Kırklareli'nde kimyasal madde yüklü tırda çıkan yangın söndürüldü

Çanakkale'de kaçak sigara operasyonu

Edirne'den kısa kısa

Kırklareli'nde 68 litre kaçak içki ele geçirildi

Çanakkale'de kaçak sigara operasyonu

Kocaeli'de kanalizasyona düşen köpek yavrusunu itfaiye kurtardı

Hayırsever iş adamı Yalova'da 20 derslikli ilkokul yaptıracak

Dünya Yaşlılar Günü

Kırklareli'nde uyuşturucu...

Söğütlü Belediye Başkanı ...

Kırklareli'nde kimyasal m...

Çanakkale'de kaçak sigara...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorEkrem Yüce, Yerelsen genel başkanı seçildi

Ekrem Yüce, Yerelsen genel başkanı seçildi

SAKARYA (AA) - Sakarya Büyüksehir Belediye Baskani Ekrem Yüce, Yerelsen Yerel Yönetimler Kamu Isverenleri Sendikasi genel baskanligina seçildi.

Belediyeden yapilan açiklamaya göre, Kocaeli’de düzenlenen Yerelsen 6. Olaganüstü Genel Kurulu toplantisinda Yüce’nin yani sira Yerelsen Genel Sekreteri Ali Danisik, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoglu, Basiskele Belediye Baskani Yasin Özlü, sendika temsilcileri, genel müdürler, delegeler ve basin mensuplari yer aldi.

MARKA Genel Sekreteri Çöpoglu, burada yaptigi konusmada, 2005'te sadece Kocaeli’de 17 üye ile kurulan Yerelsen'in bugün itibariyla 8 büyüksehirde 90 üzerinde üyeye sahip isveren sendikasi haline geldigini belirtti.

Baskan Yüce de yasamin temelinin emek oldugunu ve çalisan emekçilerle her zaman ortak noktayi bulduklarini vurgulayarak, "Bugüne kadar karsilikli mutabakat içinde birçok emekçimizin haklarini verdik. Bundan sonra da ayni minvalde çalismalarimiza devam edecegiz." ifadesini kullandi.

Sendikadan önce yapilmis toplu is sözlesmelerindeki yasal dayanagi bulunmayan, uygulama imkani olmayan, üyeleri baglayici hükümlerin mevzuata uygun hale getirildigini anlatarak, yine TIS'lerin, isçi sendikalariyla mutabakat içinde, kamu yarari dikkate alinarak, makul ve Türkiye standartlarinda uygulanabilir sözlesmelere dönüstürüldügünü kaydetti.

Yüce, Sakarya Büyüksehir Belediyesi olarak, 2008 yilindan beri üye olarak hizmet aldiklari ve bu süreçte 6 dönem toplu is sözlesmesi imzaladiklari Yerelsen'in her sözlesmede kurumun menfaatlerini ön planda tuttugunu sözlerine ekledi.

Olaganüstü genel kurul sonrasi seçime tek liste halinde aday gösterilen Yüce, Yerelsen genel baskani seçildi.


Haber Kaynak :