İstanbul Milletvekili Boyraz'dan Gürünlü kadın kursiyerlere destek

Dünya Kadınlar Günü

GÜNCELLEME - Kocaeli merkezli DEAŞ operasyonunda 1 kişi tutuklandı

Bursa'da balkondan düşen kadın öldü

Kocaeli'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi

Sivas Gürün Gençlerbirliği antrenmanlara başladı

Sivas Kangal'da jandarmadan 8 Mart 'gül'ü!

Benzinle baca temizliği yangına neden oluyordu

"Kocaeli Körfez'de akıllı belediyeciliğe entegre 16 yazılım var"

Kırşehir Valisi Akın'dan kadın personellerine karanfil

İstanbul Milletvekili Boy...

CHP'li Ağbaba: "Sultansuy...

Dünya Kadınlar Günü

GÜNCELLEME - Kocaeli merk...

Bursa'da balkondan düşen ...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorBursa'da sokak hayvanları için salgın döneminde 62 ton mama dağıtıldı

Bursa'da sokak hayvanları için salgın döneminde 62 ton mama dağıtıldı

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde sahipsiz sokak hayvanları için kentin farklı noktalarındaki mamamatiklere 62 ton mama koydu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, salgın döneminde mağdur olan toplumun tüm kesimlerine büyükşehir belediyesi ihtiyaca uygun yardımlarda bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmayla sahipsiz sokak hayvanları için 62 ton mama ve su dağıtıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve gıda işletmelerindeki paket servis uygulamalarıyla birlikte sahipsiz sokak hayvanlarının da süreçten olumsuz etkilendiğini belirtti.

Belediyenin sokak hayvanları için de özel ilgi gösterdiğini ifade eden Aktaş, "Sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının karşılanması için farklı noktalara 50 adet mamamatik yerleştirmiştik. Bunların takibatını yapmakla birlikte, ekstra tedbirleri de almaya gayret ediyoruz. Bursa'da yaşayan 3 milyon nüfus kadar sokaktaki canlıları da düşünmek zorundayız. Tüm vatandaşlarımızı bu süreçte sokak hayvanlarına destek olmaya davet ediyorum. Can dostlarımızın beslenmesi yönünde herkesin yapabileceği bir şey olduğunu düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.