Hakan Demir: "Kaldığımız yerden devam ediyoruz"

DAG Teleskopu 7 TIR ile Erzurum'da

Kilis'e 30 metre genişlikte yeni hastane yolu

Erzurum-Bansko arasında çevreci işbirliği

Beyoğlu'nda binada çıkan yangında 1 kişi yaralandı

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldü

Türkiye, Dynamic Manta 21 tatbikatında

Doğu Anadolu Bölgesi'nde en yüksek ihracat Malatya'da

Bakan Kurum müjdeledi... Kırşehir Ahi Evran Külliyesi çevresi düzenlenecek

Sakarya'da uygulama noktasına gelen köpek yavrularına polisler sahip çıktı

Hakan Demir: "Kaldığımız ...

Ali Babacan'dan 'tek tip ...

DAG Teleskopu 7 TIR ile E...

Kilis'e 30 metre genişlik...

Erzurum-Bansko arasında ç...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorBursa'da iş garantili kurs

Bursa'da iş garantili kurs

BURSA (İGFA) - Osmangazi Halk Eğitim Merkezi'nin, İŞKUR desteğiyle açtığı istihdam merkezli "Deri Eldiven Dikimi Atölye ve Kurs" açılış programı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Osmangazi İlçe Millî Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, BES (Bursa Eldiven Sanayi) Genel Müdürü ve aynı zamanda Türkiye Deri Eldiven Dikimi Dernekler Başkanı Ahmet Bulut'un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, organizasyonun  istihdama katkı sağlayacak millî eğitim- sanayi iş birliğinin Halk Eğitim Merkezleri üzerinden alana yansıması olduğunu kaydetti. Bursa için örnek olacak istihdam garantili çalışma sayesinde kursiyerlerin eğitim alarak üretime geçeceğini söyleyen Dülger, "Kursiyerlerimizin sonunda da ilgili firma tarafından istihdamları sağlanacak. Bursa Eldiven Sanayi Firması sahibi Ahmet Bulut'a ve bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar'a çok teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde meslek liseleri ciddi anlamda üretim yapıp yaygın eğitim de istihdama dönüştürmek bizi ayrıca mutlu etti" dedi.

HALK EĞİTİMLER KATKI SUNUYOR

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse de, Türkiye Deri Eldiven Dikimi Derneği'nin talebi üzerine açılan kurs ile alanında kalifiye eleman yetiştirerek istihdama katkı sağladıklarını söyledi. Yılda 4 dönem halinde ve ortalama 3 ay süreyle devam edecek olan kursun yoğun talep gördüğünü kaydeden Köse, "Deri Eldiven Dikimi Kursu'nun 2021 yılı için kontenjanının tamamı doldu. Amacımız Halk Eğitim Merkezlerimizin vizyonunu genişleterek hem meslek edindirmek hem de istihdama katkı sağlamak. Kurstaki eğitimlerin tamamına katılan kursiyerlerimiz, bireysel olarak kendi işlerini kurabilecekleri gibi Türkiye Deri Eldiven Dikimi Derneği'nin çatısı altındaki firmalarımızda istihdam edilebilecekler. Osmangazi Halk Eğitim Merkezlerimizde bugüne kadar çeşitli alanlarda eğitim alan 200'ün üzerinde vatandaşımıza istihdam sağladık" diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile sürekli birlikte çalıştıklarını hatırlatırken, "50'nin üzerinde meslek edindirme kurslarımız var. Meslek öğrenen kursiyer, çıktığında bir overlok alarak bu üretimi gerçekleştirebilecek. Piyasanın ihtiyacı olan bir sektör" açıklamasında bulundu.