Kayseri'nin DEVA Hanımı'na KİGADER'den ziyaret

Bandırma'da hırsızlık operasyonunda 2 gözaltı

Edirne Valisi Canalp, kara saplanan ekmek aracını iterek bulunduğu yerden çıkmasına yardım etti

Malatya Kayısı Pazarı şehir dışına taşınıyor

Aksaray'da akademisyenlere yeni unvan töreni

Küçük Kardelen'e Başkan'dan muhabbet kuşu

Balıkesir merkezli 58 ilde DEAŞ operasyonunda 126 şüpheli yakalandı

Kocaeli'de döviz bürosu soygununu iş yeri sahibi kadın engelledi

Tekirdağ'da lodosun etkisini kaybetmesiyle balıkçılar denize açılacak

Malatya'da asırların kültür mirası Levent Vadisi

Kayseri'nin DEVA Hanımı'n...

TDP Lideri Sarıgül Mardin...

Bandırma'da hırsızlık ope...

Edirne Valisi Canalp, kar...

Malatya Kayısı Pazarı şeh...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorBursa Osmangazi Belediyesi'nde Ahmet Hamdi Tanpınar heyecanı

Bursa Osmangazi Belediyesi'nde Ahmet Hamdi Tanpınar heyecanı

Osmangazi Belediyesi tarafından 2001 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması için başvurular başladı. Türkiye’nin en uzun soluklu edebiyat yarışması olma özelliğine sahip olan yarışmanın başlama duyurusu, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde düzenlenen basın toplantısı ile yapıldı. Yarışma bu yıl roman dalında düzenlenecek. Yahya Kemal’in; ‘Bizim romanlarımız şarkılarımızdır’ sözüne, Tanpınar’ın da roman ve incelemelerinde sıkça yer vermesinden dolayı bu söz bu yılki yarışmanın sloganı olarak belirlendi. Yarışmaya katılım bir eserle sınırlandırılırken, katılmak isteyenlerin en geç 10 Nisan 2021 Cumartesi gününe kadar eserlerini Osmangazi Belediyesi'ne teslim etmeleri gerekiyor.

“DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN KATILIM OLUYOR”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve jüri üyeleri, düzenlenen basın toplantısında, bu yılki yarışma hakkında bilgiler verdi. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın Türkiye haricinde diğer ülkelerde de önemli bir etki yaptığına vurgu yaparken, yarışmayı 20 yıldır geliştirerek sürdürdüklerini belirtirken, yarışma ve sempozyumların sonucunda ortaya çıkan eser, makale ve bilgilerin kitap haline getirildiğini açıkladı.

Jüri üyelerinden Metin Önal Mengüşoğlu da, Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın Türkiye’nin yüz akı bir organizasyon olduğunu kaydetti.

Katılım koşulları www.osmangazikultursanat.com.tr web sitesinden ilan edilecek, yarışmaya katılmak isteyenler ayrıntılara buradan ulaşabilecek.  Jüri değerlendirmeleri sonucunda dereceye giren eserler, haziran ayı içerisinde düzenlenecek basın toplantısı ile ilan edilecek. Ödül töreni de aynı ay içerisinde gerçekleştirilecek.
 

 

 

 

 

 


Haber Kaynak : igfa