Kayseri'nin DEVA Hanımı'na KİGADER'den ziyaret

Bandırma'da hırsızlık operasyonunda 2 gözaltı

Edirne Valisi Canalp, kara saplanan ekmek aracını iterek bulunduğu yerden çıkmasına yardım etti

Malatya Kayısı Pazarı şehir dışına taşınıyor

Aksaray'da akademisyenlere yeni unvan töreni

Küçük Kardelen'e Başkan'dan muhabbet kuşu

Balıkesir merkezli 58 ilde DEAŞ operasyonunda 126 şüpheli yakalandı

Kocaeli'de döviz bürosu soygununu iş yeri sahibi kadın engelledi

Tekirdağ'da lodosun etkisini kaybetmesiyle balıkçılar denize açılacak

Malatya'da asırların kültür mirası Levent Vadisi

Kayseri'nin DEVA Hanımı'n...

TDP Lideri Sarıgül Mardin...

Bandırma'da hırsızlık ope...

Edirne Valisi Canalp, kar...

Malatya Kayısı Pazarı şeh...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorBağcılar Belediyesinin Yaşama Destek Projesi'yle yaşlı çiftin evi her ay temizleniyor

Bağcılar Belediyesinin Yaşama Destek Projesi'yle yaşlı çiftin evi her ay temizleniyor

İSTANBUL (AA) - Bağcılar Belediyesi'nin 10 yıl önce başlattığı "Yaşama Destek Projesi", baş dönmesi ve el uyuşukluğu rahatsızlığı olduğu için evlerinde temizlik yapamayan Karademir ailesine çare oldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, sosyal belediyecilik adına 2011'de hizmete sunulan "Yaşama Destek Projesi" kapsamında yardıma muhtaç kişilere temizlik hizmeti veriliyor.

Muhtar ve mahalle sakinlerinin aracılığıyla tespit edilen kimsesiz, düşkün ve ihtiyaç sahibi 400 aileden biri de Güneşli Mahallesi'nde yaşayan Karademir ailesi.

Bağcılar'da 40 yıldır yaşayan 72 yaşındaki Adil Karademir ve eşi Hanife Karademir, 10 yıl önce ortaya çıkan rahatsızlıkları nedeniyle ev işlerini yapamıyor. Karademir çiftinin evi her ay Bağcılar Belediyesi ekiplerince temizleniyor.

Vücudunda 7 platin bulunan ve kan pıhtılaşması rahatsızlığı olan Hanife Karademir, vücudu ağrıdığı ve elleri uyuştuğu için evini artık temizleyemediğini belirterek, "Belediyenin gönderdiği görevliler çok güzel çalışıyor, evimizi pırıl pırıl ediyorlar. Onlar artık bizim çocuklarımız oldu. Hepsini çok seviyorum." ifadelerini kullandı.

Şeker ve tansiyon hastası Adil Karademir ise "Başım çok döndüğü için ayakta durmakta da zorlanıyorum. O yüzden ben de ev işlerinde fazla yardımcı olamıyorum. Bizim durumumuzdakilere desteklerinden dolayı Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı'ya teşekkür ederim." dedi.

Bağcılar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurulan ekip, aylık plan doğrultusunda evleri ziyaret ediyor. Süpürmekle işe başlayan ekipler, çamaşırlar ile perdeleri yıkayıp ütülüyor. Mutfak, banyo ve odalar baştan aşağı en ince ayrıntısına kadar temizlendikten sonra camlar silinerek günlük temizlik tamamlanmış oluyor.Haber Kaynak :