Bursa'da ahşap evde çıkan yangın söndürüldü

Limak Enerji Balıkesir Bölge Müdürlüğünün yeni binası açıldı

Bursa'da marketten hırsızlık yapan 4 şüpheli gözaltına alındı

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Landrut, Bursa'da fabrika ve tarımsal üretim tesislerini gezdi

Kocaeli'de 6 evden hırsızlık yaptığı öne sürülen zanlı tutuklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmit'te ziyaret ve incelemelerde bulundu

Mudanya Kaymakamı Faik Sözer, buğday ekimi yapan çiftçileri ziyaret etti

Manyaslı ziraat mühendisi tanesi 900 gram olan ayvalar yetiştirdi

Bursa'da karantinadakilere "vitamin destek paketi"

Kırklareli'nden kısa kısa

Bursa'da ahşap evde çıkan...

Limak Enerji Balıkesir Bö...

Bursa'da marketten hırsız...

AB Türkiye Delegasyonu Ba...

Kocaeli'de 6 evden hırsız...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, partisinin Altıeylül İlçe Kongresi'ne katıldı:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, partisinin Altıeylül İlçe Kongresi'ne katıldı:

BALIKESIR (AA) - AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Hamza Dag, "Ermenistan, PKK ve PYD teröristlerini Karabag'a gönderdi.' haberleri çikmasina ragmen CHP'den bir ses duydunuz mu? Çünkü buna deginirse ortagi HDP kizacak. Bundan korktuklari için bu konuda agizlarini açmadilar. Bu da bunlarin çeliskisini, ikiyüzlülügünü ortaya koyar." dedi.

Dag, Gala Yasam ve Aktivite Merkezi'nde gerçeklestirilen AK Parti Balikesir Altieylül Ilçe 3. Olagan Kongresi'nde, AK Parti'nin hizmet edip güzel isler yaptigi için her seçimde oylarini artirdigini söyledi.

Çok daha güzel isler yapmak istediklerini fakat bazi zihniyetlerin buna engel oldugunu belirten Dag, "Simdi 2023 seçimlerine giderken böyle bir beklenti içinde olanlara baska beklenti içinde olanlar da girdi. Bugüne kadar siyasi mücadele verdiklerimizin disinda kol kola, beraber bunlarla mücadele ettiklerimiz de onlarla kol kola girdi." diye konustu.

Ülkede bir erken seçim gündeminin olusturuldugunu anlatan Dag, sunlari kaydetti:

"Biz hep seçimlerin tam zamaninda yapilacagini söyledik. Bundan hiç kimse beklenti içinde olmasin. Bu erken seçimle ilgili gündemi olusturanlar, salgin sonrasi Türkiye'nin ne kadar rahat bir sürece girecegini gördükleri için bu gündemi olusturuyor. Bugün yine CHP Genel Baskani, bir siyasi parti ziyaretinde her ikisi de ayni seyi telaffuz ediyor. Bir adim öteye geçmisler artik; bu sefer 'erken seçim istiyoruz.' diyorlar.

Biz, 24 Haziran'da bu milletten Cumhurbaskanimiz yüzde 52,3 ile icazeti aldi. Meclis de ayni sekilde icazeti aldi. Anayasaya göre 5 yillik bir süreç var. O süreç devam edecek ve insallah 5 yil sonra bundan önceki seçimlerde nasil netice almissak bundan sonra da ayni neticeyi alacagiz. Muhalefetin elinde bir malzeme kalmadi."

- "HDP'den korktuklari için bu konuda agizlarini açmadilar"

Dag, ekonominin muhalefetin sürekli gündemine aldigi, tartistigi ve iktidarin yumusak alani olarak görmeye çalistigi bir konu oldugunu dile getirerek, "Bu konuda yorum yaparken, elestiri ortaya koyarken, sanki dünya bir salgin sürecinden geçmiyor; küresellesmenin getirmis oldugu nokta ile özellikle ülkelerin birbirileriyle iletisimi, ticari baglantilari ve salginla bunlarin en alt noktaya gelmis olmasi... Dünyadaki diger ülkelerin, ABD'nin, Avrupa'nin su anda bulunmus oldugu pozisyonla karsilastirmadan yapilan yorumlar, haksiz yorumlardir. Hazine ve Maliye Bakanligi öncülügünde bu konuda tedbirler aliyoruz ve almaya da devam edecegiz." diye konustu.

Ermenistan'in Azerbaycan'a yönelik saldirilarina deginen Dag, söyle konustu:

"Yillar ekonomik ve askeri olarak Azerbaycan'in önüne büyük bir imkan getirmis olsa da aslinda bir sey daha var. O da uluslararasi destek veren ülkelerin varligi ve özellikle Türkiye'nin varligi. Burada biz, amasiz, sartsiz sonuna kadar hakkinin oldugunu bildigimiz Azerbaycan ile beraberiz. Bu olay yasandiginda CHP Dis Iliskilerden Sorumlu Genel Baskan Yardimcisi, 'Türkiye, Azerbaycan'a silah yardimi yapiyor. Cihatçilari oraya gönderdi.' dedi. Türkiye'nin Azerbaycan'a SIHA, IHA için yardim ettigi konusu, gizli degil. Azerbaycan da bir ülke.

Iki ülke arasi silah alisverisi yapilabilir. Daha da vahimi bizim elimizi daha da zayiflatacak, yalan bir iddianin ortaya koyulmasi. Hadi bunu söylediniz ama gerçek bir konuda hiç sesiniz çikmiyor. 'Ermenistan, PKK ve PYD teröristlerini Karabag'a gönderdi.' haberleri çikmasina ragmen CHP'den bir ses duydunuz mu? Çünkü buna deginirse ortagi HDP kizacak. Bundan korktuklari için bu konuda agizlarini açmadilar. Bu da bunlarin çeliskisini, ikiyüzlülügünü ortaya koyar. Allah muhafaza su anda iktidarda AK Parti degil de bunlar olsaydi oradaki kardeslerimiz, soydaslarimiz neyle karsi karsiya kalirlardi gün gibi ortada."

AK Parti Teskilatlardan Sorumlu Genel Baskan Yardimcisi Sahin Tin, Balikesir Büyüksehir Belediye Baskani Yücel Yilmaz, AK Parti Balikesir Il Baskani Ekrem Basaran, AK Parti Milletvekilleri Yavuz Subasi, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir, Adil Çelik ile ilçe belediye baskanlari, ilçe teskilat baskanlarinin katildigi kongrede, Ömer Munis ilçe baskani seçildi.

Dag daha sonra Altieylül ilçesi Dinkçiler Mahallesi'ndeki Sabri Ugur Parki ve millet kiraathanesinin açilisina katildi.


Haber Kaynak :