Battalgazi Belediyesi'nden Derme mesaisi

Çekmeköy'de kuyumcuyu soyan şüpheli yakalandı

Vali Yerlikaya gıda kolisi dağıtımı kapsamında aileleri ziyaret etti:

Bursa'da kısıtlamaya uymayıp gezintiye çıkan 5 kişi kaza yaptı: 1 ölü

Bilecik’te kapalı pazar alanında çıkan yangın söndürüldü

Edirne'de polisin "dur" ihtarına uymayan 3 sürücü kovalamacayla yakalandı

Çanakkale'de 204 düzensiz göçmen yakalandı

Kocaeli'de hakkında kesinleşmiş 25 yıl hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı

Bursa'da bir kişi yolda yürürken bıçaklı saldırı sonucu yaralandı

Çorlu'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı

Battalgazi Belediyesi'nde...

Çekmeköy'de kuyumcuyu soy...

Vali Yerlikaya gıda kolis...

Bursa'da kısıtlamaya uyma...

Bilecik’te kapalı pazar a...

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorAB Türkiye Delegasyonu Başkanı Landrut, Bursa'da fabrika ve tarımsal üretim tesislerini gezdi

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Landrut, Bursa'da fabrika ve tarımsal üretim tesislerini gezdi

BURSA (AA) - Avrupa Birligi (AB) Türkiye Delegasyonu Baskani Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Bursa'da tarimsal üretim tesisleri ve otomotiv fabrikalarini ziyaret etti.

Landrut ve beraberindeki heyet, ilk olarak Karacabey'de Tarim ve Kirsal Kalkinmayi Destekleme Kurumunun (TKDK) destegiyle faaliyet gösteren defne üretim tesisini gezerek, defnenin islenmesiyle ilgili süreçler hakkinda bilgi aldi.

Heyet daha sonra Mustafakemalpasa ilçesinde yine TKDK'nin destegiyle üretimini devam ettiren peynir üretim tesisini gezerek, yapilan çalismalari inceledi.

TKDK Bursa Il Koordinatörü Bilal Tunç'un da eslik ettigi heyet, diger yatirim çalismalari hakkinda bilgilendirildi.

- Otomotiv sektörüne ziyaret

Büyükelçi Landrut ve heyeti, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Oyak Renault Fabrikasi'ni ziyaret etti. Burada ihracati yapilan araçlarla ilgili bilgi alan heyet, daha sonra sirket yetkilileriyle toplanti yapti.

Ayni organize sanayi bölgesi içerisinde bulunan Bosch üretim tesislerini gezen heyete, firmanin Türkiye ve Orta Dogu Baskani Steven Young eslik etti. Çalismalari ve üretim bantlarini gezen heyete, tesisle ilgili bilgi verildi.

Heyet son olarak, Tofas Türk Otomobil Fabrikasi AS'yi de ziyaret ederek, üretim ve çalismalarla ilgili yetkililerden bilgi aldi.

- "Türkiye ve Avrupa arasinda endüstri açisindan çok güçlü bir bag var"

Büyükelçi Landrut, AA muhabirine yaptigi açiklamada, Bursa'da modern tekniklerle yapilan tarimsal üretim tesislerini görmenin kendisini mutlu ettigini söyledi.

AB'nin de yatirimlara katkida bulundugunu gördügünü aktaran Landrut, söyle konustu:

"Tarim sektöründeki ihracatin da ne kadar önemli oldugunu burada gözlemleme sansina sahip olduk. Hem Bursa hem de Türkiye açisindan ihracatin önemine buradaki tesislerde tanik olduk. Türkiye ve Avrupa arasinda endüstri açisindan çok güçlü bir bag oldugunu görüyoruz. Türkiye'deki endüstri sektörü, Avrupa'daki deger zincirinin de bir parçasi durumunda. Otomotiv sektörü, buna verilebilecek en güzel örneklerden bir tanesi. Burada Avrupali üretimcilerin Türkiye'de yatirim yaptigini, Türkiye'den tedarikçilerle birlikte çalistigini, iki yönlü ithalat ve ihracat iliskilerinin oldugunu görüyoruz. Özellikle otomotiv sektöründe Türkiye ve Avrupa ekonomilerinin birbirine ne kadar entegre olduguna tanik olduk."

Avrupa ve Türkiye arasindaki ekonomik iliskilerin her iki tarafa da faydalari oldugunu belirten Landrut, "Bursa, çok önemli bir bölge, burada ekonomi, endüstri son derece önemli bir role sahip. Tarim ve otomotiv alanindaki önemli yerleri gezdim. Avrupa ve Türkiye arasindaki iliskiler bu iki sektörden daha da öte bir yerde." ifadelerini kullandi.


Haber Kaynak :