1. Anasayfa
 2. Ekonomi

GCA, TİM ihracat şampiyonları listesinde 2’ncilik ödülüne layık görüldü

GCA, TİM ihracat şampiyonları listesinde 2’ncilik ödülüne layık görüldü
0
Izopoint - Yalıtım ve Yapı Kimyasalları

Türkiye’de cam ambalaj sektörünün öncülerinden olan GCA, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı ihracat şampiyonları listesinde cam ambalaj sektöründe, “En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firma” kategorisinde 2’ncilik ödülünün sahibi oldu.

İSTANBUL (İGFA) – Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen “İhracatın Şampiyonları” araştırmasının 2023 yılı sonuçları açıklandı. 2015 yılından bu yana cam ambalaj sektöründeki yenilikçi ürün yelpazesini, geleceği şekillendiren teknolojileri ile iş ortağı olarak gördüğü müşterileriyle buluşturan GCA, cam ambalaj sektöründe “En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firma” kategorisinde 2’ncilik ödülüne layık görüldü.

“ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLERİMİZLE GLOBAL PAZARDA DAHA GÜÇLÜ BİR KONUMA GELMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Ödüle ilişkin değerlendirmelerde bulunan GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret, “GCA olarak, gıda ve içecek kategorilerinde dünya standartlarındaki cam şişe ve kavanozlarımız ile bütün kıtalara ihracat yapar pozisyona geldik. Şu anda 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Son bir yılda ihracat yaptığımız ülkelere Orta Amerika, Güney Amerika ve Meksika’yı da ekledik. Bu başarımızın arkasında kaliteli ve yenilikçi ürünlerimiz bulunuyor. Müşterilerimizin güveni ve iş ortaklarımızın desteğiyle elde ettiğimiz bu başarı, sürdürülebilir büyüme hedeflerimize olan inancımızı pekiştiriyor. Gelecekte de yenilikçi ve çevre dostu ürünlerimizle global pazarda daha güçlü bir konuma gelmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir