1. Anasayfa
 2. Genel

Bursa’nın tarihi mahallesini sürpriz projeler bekliyor

Bursa’nın tarihi mahallesini sürpriz projeler bekliyor
0
Izopoint - Yalıtım ve Yapı Kimyasalları

Mahallemin Muhtarları’nda bu hafta Bursa’nın tarih kokan semtlerinden Tahtakale Mahallesi’nde sakinlerin sesi oldu. Tahtakale Mahallesi Muhtarı Mehmet Yavuz, 7’den 70’e ikamet eden herkes için eğitim ve kurs imkanı sağladıklarını belirtirken, güzel projelerin de yolda olduğunun müjdesini verdi.

Duygu TAŞKIRAN – M. Taha ÇELİKBAŞ – Herkes Duysun / BURSA (İGFA) – Türkiye’nin yeni medyası Herkes Duysun’da ‘Mahallemin Muhtarları’ programı için bu hafta Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Tahtakale Mahallesi’ ziyaret edildi.

Esnaf ve vatandaşlar binaların restore edilerek yeniden eski tarihi dokusuna kavuşturulması gerektiğini belirtirken, mahalle muhtarı ise gelecek güzel projelerden bahsetti.

“ALTYAPI SORUNU VAR”

Mahalleden ve muhtarından fazlasıyla memnun olduklarını ancak bölgede büyük bir kahvehane sorunu olduğunu söyleyen bir vatandaş, bu duruma acilen çözüm getirilmesi gerektiğini belirtti.

Mahallenin altyapısının zayıf olduğunu söyleyen bir başka vatandaş da “Sel gibi doğal afet durumlarında sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun yanı sıra yapılarımız çok eski. Bu binaların bir an önce restore edilip gerçek kimliğine kavuşturulması gerekiyor.” dedi.

“GELECEK GÜZEL PROJELERİMİZ VAR”

20 yıldan bu yana Tahtakale Mahallesi’ne çok güzel şeyler kazandırdıklarını söyleyen Mahalle Muhtarı Mehmet Yavuz, “Kültür merkezi açarak gençlere ve hanımlara kurs imkanı sağladık. Bölgeye 13 iş yeri kazandırdık. Yol ve asfaltlama çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştirdik. Tüm bunların yanı sıra gelecek güzel projelerimiz de mevcut.” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir